Видання 2023 року

Інформаційне повідомлення  “Творчий шлях Дмитра Бедзика” видано до 125 річчя від дня народження Дмитра Івановича Бедзика (1898-1982), українського письменника.

 

 

 

Біографічна довідка “Кладу народові до ніг своє пшеничне перевесло”, познайомить читачів із нашим сучасником, українським поетом, драматургом, перекладачем Богданом Михайловичем Стельмахом, який народився 2 жовтня 1943 року. Цьогоріч письменник відсвяткує своє 80 річчя.

 

28 вересня виповнюється 105 років від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім'ям, публіциста, письменника Василя Олександровича Сухомлинського.  

Біографічний нарис "Василь Сухомлинський - людина з полум'яним серцем" розповідає про високий внесок педагога з великої літери в галузь освіти, науки і виховання дітей.

Микита Годованець – український поет-байкар.

Перекладач Феофан Скляр писав: “Понад тисяча творів, що вийшли з-під його пера – це справжня ріка мудрості. Початок її у джерелах фольклору, в казках і прислів’ях, у піснях і думах. І недаремно його називають патріархом української байки, бо через усе своє життя проніс він у серці незрадливу відданість до цього бойового жанру літератури”.

Детальніше про поета-байкаря читайте в інформаційному повідомленні -       

                                                      "Український поет-байкар".

Інформаційна закладка "Під щасливою зорею" видана до 115 - річчя від дня народження українського прозаїка Якова Васильовича Баша (Башмака) (1908-1986).

 

«Відкритий океан - Василя Барки» - це інформаційна закладка видана до 115 - річчя від дня народження Василя Костянтиновича Барки (Очерета) (1908-2003), українського письменника і поета, представника української діаспори у США.

Василь Барка – модерніст, літературознавець та філософ його двічі номінували на здобуття Нобелівської премії.

 

 

 

 

Франц Кафка (1883 - 1924) провідний чехословацький автор, який народився в Празі. Його творчістю захоплювались Хорхе Луїс Борхес, Габріель Гарсія Маркес, Альбер Камю, Мілан Кундера. Серед його найбільш читаних і пам'ятних творів - El Proceso (1925), La Metamorfosis (1915) і La Condena (1913).

Про непростий життєвий шлях і творчість письменника, яка насичена експресіонізмом, магічним реалізмом і екзистенціалізмом, читайте у

                                              біографічній пам'ятці -

                                             "Біографія мислителя".

Еріх Марія Ремарк —культовий німецьких письменник XX століття. Читацьку і глядацьку публіку підкорив його антивоєнний роман "На Західному фронті без змін". Однойменна екранізація отримала "Оскар", як найкращий фільм(1930р.).

Біографічна довідка видана до 125 - річчя від дня народження Еріха Марії Ремарк (1898-1970), дасть можливість краще познайомитись з життям та творчістю німецького прозаїка.



17 травня виповнилось 115 - років від дня народження Леоніда Соломоновича Первомайського (Гуревича Іллі Шльомовича) (1908-1973), українського поета, прозаїка. Біографічна пам’ятка -  «Первомайський Леонід Соломонович—український письменник» допоможе ближче познайомитись з життям і творчістю письменника.

 

 

 

 

Михайло Коцюбинський  - його називають сонцепоклонником. Він любив життя, людей, землю, природу, прагнув до прекрасного і знаходив його навіть там, де інші не бачили.

«Наш неперевершений Коцюбинський» - це назва інформаційного повідомлення, виданого

до 160 - річчя від дня народження українського письменника та громадського діяча.

 

 

 

 

 

«України вірний син» - це біографічний нарис про Степана Івановича Олійника. Видання підготовлене до 115 - річчя від дня народження українського поета-гумориста, сатирика, журналіста.

 

 

 

 

 

 

 

"Україно, твій день гряде!" -

                                                          Олесь Гончар

3 квітня виповнилося 105 років від дня народження Олеся Гончара, автора “Прапороносців”, “Тронки”, “Людини і зброї” та забороненого на 20 років “Собору”.

Видана з цієї нагоди інформаційна закладка розповість читачеві про письменника, який отримав низку нагород та премій від “совєтів” і який водночас не погоджувався писати хвалебні твори про представників 

                                                        радянської влади, за що

                                                          отримував листи із погрозами. Коли

                                                          йому пропонували писати “так, як 

                                                        треба”, він відмовлявся: “Правду ви мені

                                                       все одно не дасте написати, а неправду – 

                                                       не хочу!”

В історії західноєвропейської "нової драми" норвезькому письменнику Генріку Ібсену по праву належить роль новатора та першопрохідця.  

З інформаційного повідомлення, яке видане до 195 - річчя від дня народження норвезького драматурга, поета і публіциста дізнаєтесь багато цікавого про життя і творчість Генріка Ібсена (1828-1906).

 

 

 

9 березня виповнилось 100 років від дня народження Миколи Яковича Олійника. Детальніше познайомитись з життєвим і творчим шляхом автора творів «Дочка Прометея», «Жилюки» та багатьох інших можна у біографічній довідці - "Окрилений незгасною мрією".

«Хатинка на ялинці», «Про Тарасика й Марисю», «Ясоччина книжка», «Катруся вже велика», «Під дубом зеленим», «Веснянки», «Про дівчинку Маринку», «Перший крок», «Малим про велике», «Веселі друзі» на цих та багатьох інших творах улюбленої української письменниці для дітей Наталі Забіли, виховувалось не одне покоління дітвори. 

До 120 - річчя від дня народження української письменниці Славутська міська бібліотека для дорослих,

                                                      підготувала бібліографічний нарис про

                                                         життя і творчість Наталії Львівни Забіли

                                                (1903-1985).

 

 

 

 “Я не напишу жодної сторінки, жодної фрази, що їх не змогли б прочитати діти, для яких я творю і яких я дуже люблю”– писав видатний французький письменник Жуль Верн. Кажуть, що йому – засновникові жанру науково-фантастичного роману, – випало рідкісне щастя прожити цілих три життя: одне наяву, друге – у мріях, а третє – у своїх творах.

Біографічний покажчик «Лабораторія фантастики-сторінка Жуля Верна», виданий

                                              до 195 - річчя від дня народження 

                                                     французького письменника-фантаста

                                                         допоможе вам ближче познайомитися із 

                                                   життям і творчістю незвичайного

                                                         письменника, мрійника і фантазера

                                                      Жуля Верна.

 

Біографічний нарис - «Адвокат української літератури», виданий  до 240- річчя від дня народження французького прозаїка—Стендаля (Анрі Марі Бейля, 1783-1842).

 

 

Світову славу та визнання йому принесла  поема «Паломництво Чайльд Гарольда» (Childe Harold's Pilgrimage), яка стала початком нової, революційної течії в англійському романтизмі.  Джордж Гордон Байрон був одним з провідних діячів романтичного руху на початку 19 століття в Англії. 

Біографічна довідка - «Дж. Г. Байрон—видатний англійський поет-романтик, фундатор епохи нової поезії» підготовлена

до 235 - річчя від дня народження 

                                                            Джорджа Ноеля Гордона Байрона (1788-

                                                            1824), розповість про житєвий і творчий

                                                        шлях одного з найвидатніших

                                                        британських поетів.

 

 

Всесвітню популярність і пам'ять нащадків  йому принесли чудові казки «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Синя Борода». Тим часом, він був ще й маститим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором знаменитих наукових праць. Його знали як публіциста і академіка. Він був адвокатом, першим прикажчиком міністра фінансів Франції Кольбера. 

Біографічна пам'ятка підготовлена до 395 - річчя від дня народження Шарля Перро розповість читачам про зовсім неказкову історію життя казкаря Шарля Перро.

 

 

 

Митець надзвичайно складної і суперечливої долі, визнаний класик української поезії - такого статусу Володимир Сосюра набув ще за життя, у радянські часи. При цьому за плечима мав і службу в Армії УНР, і дружбу з багатьма представниками “розстріляного відродження”, і навіть перебування у психіатричній лікарні.

Про життєвий і творчий шлях одного з найуспішніших радянських письменників, який одначе не раз опинявся за крок від ув’язнення або                                                                     знищення читайте в інформаційному                                                                   повідомленні «Я-поет робітничої           

                                                         рані...». 

                                                         Інформаційне повідомлення     

                                                         підготовлене до 125 - річчя від дня

                                                         народження Володимира Миколайовича

                                                         Сосюри (1898-1965). 

 Видання 2022 року

Інформаційна пам’ятка - «Герман Гессе німецький письменник, філософ, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури 1946 року», видана до 145 - річчя від дня народження німецько-швейцарського письменника Германа Гессе (1877-1962).

 

 

 

 

Інформаційне повідомлення - «Юрій Винничук – галицький містифікатор», познайомить читачів із нашим сучасником, українським письменником, відомим журналістом та редактором, автором романів "Груші в тісті", "Танго смерті", "Аптекар" та ін. - Юрієм Павловичем Винничуком (1952). Присвячене видання 70 - річчю від дня народження письменника. 

 

 

 

3 грудня 2022 року, Україна відзначає 300 років від дня народження Григорія Сковороди — видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, музиканта, який мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».

 Григорій Сковорода був культурним проривом свого часу: свіжим голосом, із сучасними поглядами і широким світоглядом, одним із національних героїв України, про якого мають знати українці.

 В бібліографічній закладці "Великий мислитель українського народу" ви знайдете коротку інформацію про Г. Сковороду, а                                                            також список творів філософа, які є у фонді                                                   Славутської міської бібліотеки для дорослих.

 

 

Про українського поета, журналіста, перекладача,  літературного критика Василя Бобинського (1898—1938), який був членом літературної організації "Західна Україна" та ВУСПП. Одного з представників розстріляного відродження. Жертви сталінського терору, читайте в біографічній довідці - "Перерваний політ" Василя Бобинського. 

 

 

Інформаційна закладка - «Співець народної долі» виготовлена до 208 – річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814 – 1861), українського поета, художника, мислителя.

 

                     

 

 

Про українського національного героя Устима Кармалюка читайте в інформаційній закладці «Подільський витязь – Устим Кармалюк». Бібліографічний матеріал підготовлений до 235 - річчя від дня народження українського національного героя, керівника повстанського руху на Поділлі у 1813 – 1835 роках проти національного та соціального гніту, Устима   Якимовича   Кармалюка (1787 – 1835). 

 

«Слово і час Леоніда Глібова» - це біографічна довідка до 195 - річчя від дня народження українського поета, байкаря, журналіста, видавця—Леоніда Івановича Глібова (1827 – 1893).

 

Біографічна пам'ятка - “Революціонер української літератури” присвячена 140—річчю від дня народження українського письменника Архипа Юхимовича Тесленка (1882-1911).