#Новорічна_ялинка_інсталяція

   Новорічна ялинка-інсталяція була виготовлена з книг та новорічних прикрас і віднедавна красується у міській бібліотеці для дорослих.

 Працівники бібліотеки, створивши свою чарівну ялинку, вирішили таким чином креативно зустріти Новий 2022 рік.

 Всіх жителів та гостей Славутської міської ТГ вітаємо з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим і запрошуємо до бібліотеки сфотографуватися на згадку.

 

 

Шана і подяка Вам, дорогі ліквідатори!

  В міській бібліотеці для дорослих розгорнуто тематичну книжкову виставку під назвою «Шана і подяка Вам, дорогі ліквідатори!», присвячену Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

  Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної.

   Ця біда торкнулася сотень тисяч українців - ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші.

   Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. 

 

 

 

 

Захисникам України Слава!

 Щорічно 6 грудня українці відзначають День Збройних сил України, який був затверджений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

 6 грудня День Збройних сил України святкують не випадково. Свято було засновано з нагоди ухвалення в цей день у 1991 році закону "Про Збройні сили України".

 З нагоди цього свята у міській бібліотеці для дорослих підготовлено книжкову виставку "Захисникам України Слава!", щоб відвідувачі мали змогу дізнатися більше про Збройні Сили України та військовий лад.

  Також на виставці представлені нові книги про Захисників України від #Український_інститут_книги

 

 

 

Найкращий подарунок для наших читачів до новорічних свят від #Український_інститут_книги

А також сюрприз не тільки для дорослих читачів, а для їхніх діток та онуків, тому що ми отримали неймовірно цікаві дитячі казки, енциклопедії, комікси та багато інших новинок.

Колектив міської бібліотеки для дорослих щиро вдячний Українському інституту книги та Хмельницькій обласній науковій бібліотеці за 684 книги для читачів нашої бібліотеки.

Український інститут книги

Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека

 

 

Страчені голодом

Є пам’ять, яка ніколи не згасне... Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Трьома чорними хвилями прокотилися вони українськими землями, назавжди залишившись незагоєною, пекучою раною у серці нашого народу. У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим. Розпочався він у період з квітня 1932 року по листопад 1933. Саме в ці 17 місяців приблизно за 600 днів в Україні загинули за різними даними від 4.5 до 10 мільйонів людей. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. Тоді від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 щогодини, 25 тисяч щодня. Найбільш постраждали від голоду теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська області.

До цієї сумної дати бібліотекарі міської бібліотеки для дорослих підготували для своїх відвідувачів книжкову виставку-реквієм «Страчені голодом». Розміщені на виставковій експозиції документальні матеріали, наукові дослідження, спогади очевидців, художні видання розповідають про жахи голоду, про загибель мільйонів невинних людей, про страждання та скорботу, страх та надію, про злочин і про боротьбу, про трагізм, який ховається під словом «голодомор».

Закликаємо усіх небайдужих долучитись до традиційної скорботної акції цього дня «Запали свічку пам’яті».

27 листопада о 16 годині запаліть у своєму вікні і ви Свічу в пам’ять про закатованих голодом! У цей же час буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання...

 

 

Свободу не спинити

   З нагоди Дня Гідності та Свободи, що відзначаємо в Україні щороку 21 листопада, у читальному залі міської бібліотеки для дорослих розгорнуто тематичну книжкову виставку «Свободу не спинити». Нагадаємо, що цього дня в нашій державі віддають шану патріотизму та мужності громадян, які були учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років і стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та прагнень до європейського майбутнього.

  На виставці експоновано видання відповідної тематики українських та зарубіжних авторів. Це – монографічні дослідження, фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців тих історичних подій та літературні твори, які висвітлюють ті доленосні для України події.

 

 

 

30 знакових книжок нашої Незалежності

 

  Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція до 30-річчя Незалежності України «30 знакових книжок нашої Незалежності», зібрала 267 815 голосів, які віддали 34 797 українців з 15 вересня до 15 жовтня.

 Найбільше голосів набрали книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» (Vivat, 2019) — 9535, «Триста поезій» та «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко («А-ба-ба-га-ла-ма-га», 2012 і 2010) — 8233 та 8086 голосів, відповідно. Наступні в списку — «Чорний ворон» Василя Шкляра («Клуб сімейного дозвілля», 2009) — 6732 голосів; «Абетка» Івана Малковича («А-ба-ба-га-ла-ма-га», 1999) — 6343 голосів.

       Від деяких видавництв у список знакових книжок потрапило відразу кілька книжок: шість із них вийшли у видавництві «Клуб сімейного дозвілля», чотири — у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га», чотири у видавництві «Фоліо» та дві — у «Видавництві Старого Лева». Деякі з видавництв, чиї книжки стали знаковими за роки незалежності України, припинили свою діяльність, зокрема «Факт», «Згода», які видали книжки Оксани Забужко «Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій» (19 місце) і «Польові дослідження з українського сексу» (12-те), а також «Видавнича спілка Просвіта», що видала повне зібрання творів Василя Стуса у 6 томах (13-те).

      Довгий список зі 100 найменувань знакових книжок нашої Незалежності сформували експерти книговидавничої галузі, літературознавці, перекладачі, історики літератури разом з УІК. Серед зовнішніх експертів, що взяли участь у формуванні довгого списку, — Тамара Гундорова, Тетяна Трофименко, Ростислав Семків, Микола Рябчук, Софія Челяк, Ростислав Мельників, Дар’я Бадьйор, Олена Гусейнова, Таня Стус, Мирослава Прихода, Богдана Неборак, Ярослава Стріха, Ольга Герасим’юк.

    У список потрапили ті видання, що викликали суспільний резонанс, сприяли розумінню історії України, створювали національну ідентичність, об’єднували всю Україну та формували імідж країни за кордоном завдяки високій якості та актуальності. Особливістю списку стало те, що до нього увійшли художні, науково-популярні та дитячі видання.

        Проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Української бібліотечної асоціації, Української асоціації книговидавців і розповсюджувачів, ГО “Форум видавців”. Медійні партнери: 24 телеканал, НВ, Громадське, Суспільне, Радіо Культура, Еспресо.

Джерело: Український інститут книги 

 

 

 

З рідними словами міцніє держава

 

  У міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку "З рідними словами міцніє державадо" до Дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада.

  За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

  Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

   Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до читальної зали нашої бібліотеки!

 

 

 

Свято мужності й відваги

     14 жовтня в Україні – особливий день, адже відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями.

    Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року на свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже понад півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії, а у 2014 році, указом Президента України було встановлено державне свято День захисників та захисниць України.

  До цих свят бібліотекарі міської бібліотеки для дорослих провели пізнавально-ігрову програму: «Свято мужності й відваги» для учнів 8-А класу Славутської гімназії № 5.

    Завідуюча бібліотекою Надія Горопаха розпочала захід розповіддю про історію виникнення українського козацтва, разом з учнями пригадала славні традиції запорозьких козаків.

    Учасники заходу взяли активну участь в іграх та конкурсах: "Козацька спритність", «Майстерний художник», "Козацька кмітливість", "Забави кашоварів", "Вірю чи не вірю", "Гопак".

      Обидві команди показали, що вони - гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки за що отримали солодкі подарунки.

 

 

 

 

 

Слава Україні! Героям Слава!

 В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі.

  14 жовтня – важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, День захисників та захисниць України.

До цих дат у міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку “Слава Україні! Героям Слава!”, присвячену українським військовим. Серед експонованих книг читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

 

 

 

Виставка-інсталяція «Бібліотека»

  Бібліотека - це храм, де завжди народ зберігав духовність, знання та мудрість. У давнину бібліотеку називали «Дім життя», «Притулок мудрості», «Аптека для душі». Щоб ви не робили, чим би ви не займалися, вам завжди буде потрібен розумний і вірний помічник – книга. Адже книга дивовижний скарб людства. Саме крізь книгу ми пізнаємо світ, мандруємо світом, робимо цей світ краще. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє кожну людину.

   30 вересня – найчитальніший день року, адже з 1998 року в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек.

   З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек на абонементі бібліотеки для дорослих організована виставка-інсталяція «Бібліотека» - вона побудована з книг та її господиня – сова (птах, що в народі асоціюється з мудрістю).

 

 

 

Екскурсія до Всеукраїнського дня бібліотек: «Запрошуємо у світ книг»

   28 вересня у міській бібліотеці для дорослих до Всеукраїнського дня бібліотек, було проведено екскурсію для учнів ДПТНЗ "Славутський професійний ліцей". Ведуча заходу зав. бібліотеки Надія Горопаха зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для сучасної молоді є телефони та комп’ютери – книга була, є і залишається головним джерелом інформації та базових знань. Також учням показали розмаїття каталогів, книг, покажчиків і, найголовніше – викликали бажання стати активними читачами.

    Усі учасники екскурсії були приємно вражені атмосферою бібліотеки, тому записалися до бібліотеки і запевнили, що неодмінно будуть відвідувати її!

 

 

 

Бабин Яр: наша біль і пам'ять…

  Бабин Яр… Всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації було розстріляно понад 100 тисяч мирних громадян, військовополонених, євреїв та циган, а також партійних та радянських активістів, підпільників, партизанів, членів ОУН, заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших людей, які не схилили голови перед ворогом.

   В пам'ять жертв цієї трагедії в читальній залі бібліотеки для дорослих оформлено тематичну виставку-спогад «Бабин Яр: наша біль і пам'ять…». Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись з маловідомими сторінками історії.

 

 

 

Ми йшли у бій не ради слави

  До Дня партизанської слави в міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку «Ми йшли у бій не ради слави», присвячену історії виникнення партизанського руху, героїзму патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.

 

 

 

Виставка виробів декоративно-вжиткового мистецтва читачів бібліотеки та студентів Університету третього віку до Дня міста

   Напередодні Дня міста в міській бібліотеці для дорослих організована виставка виробів декоративно-вжиткового мистецтва читачів бібліотеки та студентів Університету третього віку.

  Виставка знайомить з фантастичними та дивовижними роботами: Березінської Валентини - вишите панно, Ліщишиної Антоніни - ляльки-мотанки, Несен Наталії - імбирні пряники, Мазура Володимира - вироби з фанери лобзиком, Гуцалюк Тетяни - роботи із паперових трубочок, Кузьмінчук Марії – вишиті картини та Павлюк Галини – вишиті рушники.

Запрошуємо усіх бажаючих, у зручний для вас час, відвідати нашу чудову виставку!

 

 

 

 

Чарівність рідної Славути

  Рідний край - це наймиліше, найрідніше місце на землі, де ми народилися, де живуть батьки, рідні, друзі. Тут найкрасивіша природа, найцікавіші казки, найдобріші люди і все своє, таке рідне і миле. Для нас, cлавутчан, рідний куточок – наше місто. Ми любимо своє місто за його надзвичайно мальовничі краєвиди, за неповторність і чарівність. З нагоди відзначення дня міста - у міській бібліотеці для дорослих відкрилася виставка книг краєзнавчої тематики.

    На виставці під об’єднуючою назвою «Чарівність рідної Славути» подається інформація про історію міста, визначних людей нашого краю, почесних громадян Славути, сучасні досягнення міста.

 

 

 

Краєзнавчий екскурс: «Я знаю історію свого міста»

  До  Дня міста Славута у міській бібліотеці для дорослих було проведено краєзнавчий екскурс: «Я знаю історію свого міста». На цей захід завітали учні 9 класу Славутської гімназії №5.

  Зав. бібліотеки Горопаха Надія ознайомила юних користувачів з минулим і сьогоденням Славути, з людьми, які самовідданою працею та своїми талантами прославляють рідний край.

  Сучасна Славута – місто небайдужих і творчих людей, яке з кожним роком оновлюється, упорядковується. З цікавістю переглянули учні фотографії Славути минулих років і нашого сьогодення. Всі присутні відзначили, як стрімко змінюється наше місто, наскільки гарнішим воно стало за останні роки.

 

  Наприкінці заходу діти мали змогу перевірити отриману впродовж заходу нову інформацію, взявши участь у краєзнавчій вікторині та зробити фото з селфі-рамкою, яка присвячена рідному місту.

 

 

 

Перевірте свою грамотність

  Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб мобілізувати міжнародну суспільну думку та привернути увагу суспільства, щоб викликати його інтерес до активізації зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності – однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією   Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

    До Міжнародного дня грамотності в міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Перевірте свою грамотність».

За допомогою книг, представлених на виставці, нашим читачам пропонуємо пригадати прості правила української мови та оцінити стан своєї грамотності.

 

 

 

Пам’ятати заради майбутнього

   2 ВЕРЕСНЯ 1945 РОКУ – ОФІЦІЙНА І ЗАГАЛЬНОВИЗНАНА ДАТА ЗАВЕРШЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ. У ЦЕЙ ДЕНЬ БУВ ПІДПИСАНИЙ ФОРМАЛЬНИЙ АКТ ПРО БЕЗЗАСТЕРЕЖНУ КАПІТУЛЯЦІЮ ОСТАННЬОГО АКТИВНОГО СОЮЗНИКА ФАШИСТСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ – ЯПОНІЇ. ЖАХ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ЗАЛИШИВСЯ ПОЗАДУ.

    З нагоди Дня закінчення Другої світової війни в міській бібліотеці для дорослих організовано інформаційну виставку «Пам’ятати заради майбутнього». Народ, осяяний історичною пам’яттю, – нездолений. Ми мусимо знати і не забувати ціну війни і перемоги.

 

 

Країна знань запрошує

1 вересня – День знань, хвилююче свято для всіх. Не існує людини, котра не пам’ятає день першого дзвоника, першу вчительку, шкільних товаришів. В цей день проводять урочисті заходи. Ніколи не лишаються осторонь і бібліотеки. Міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку «Країна знань запрошує».

Запрошуємо відвідати книжкову виставку.

З радістю чекаємо на вас!

 

 

 

Вічна пам'ять Героям

29 СЕРПНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕННІСТЬ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ.

  У ці серпневі дні в Україні вшановують пам'ять загиблих українських військових, учасників АТО. Саме 29 серпня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни.

  В міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку "Вічна пам'ять Героям", яка присвячена цій даті. До уваги читачів книги, які описують Іловайську трагедію та війну на Сході України.

   Схилімо наші голови і вшануємо пам'ять наших героїв, які загинули в зоні АТО/ООС за мирне небо над ними, за дитячий сміх, за нашу свободу. Пам'ятаймо наших Героїв кожної миті, кожної хвилини, кожного дня! 

 

 

 

Сильна! Єдина! Вільна!

  24 серпня український народ відзначає найголовніше Державне свято – 30-річчя Незалежності України.

   З цієї нагоди Славутська міська бібліотека для дорослих організувала для своїх користувачів книжкову виставку «Сильна! Єдина! Вільна!»

 Ознайомлення з літературою книжкової виставки допоможе Вам дізнатися більше про Україну, її народ та його героїчний шлях до здобуття самостійності, познайомитися з ключовими подіями нашої історії та легендарними особистостями нашого минулого.

   Також на виставці представлена література про видатних українців, які стали гордістю України.

     Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої бібліотеки!

 

 

 

Наш стяг у золоті й блакиті

 День Державного Прапора України - державне свято України, присвячене одному з її державних символів - Прапора України.

  І тому ми хотіли б запросити вас до нашої бібліотеки, щоб усі разом відсвяткувати таке, здавалося б, молоде але дуже значуще свято - День Державного Прапора України. Адже прапор - це один із головних символів нашої країни, пам'ятка про часи скрути та невизнання, про боротьбу за сильну та незалежну державу - за нашу Україну.

Якщо вас цікавить історія походження українського прапору, якщо ви бажаєте знати, що насправді означають блакитний та жовтий кольори нашого стягу, тоді ми радимо вам завітати до читальної зали міської бібліотеки для дорослих, де з 20 серпня експонується книжкова виставка до Дня Державного Прапора України «Наш стяг у золоті й блакиті».

Як завжди, з нетерпінням чекаємо на вас. 

 

 

«Перший Спас – на воді стоять; другий Спас – яблука їдять; третій Спас – на зелених горах полотна продають»

 Початок серпня наші предки називали Спасівкою, тому що він багатий на такі православні свята, як три Спаси: 14 серпня-Медовий (або Маковій) Спас, 19 серпня - Яблучний Спас, 29 серпня-Горіховий (або Хлібний, або Спас на полотні) Спас.

  І саме про ці солодкі Спаси з циклу православний календар в міській бібліотеці для дорослих оформлена книжкова виставка-інсталяція «Перший Спас – на воді стоять; другий Спас – яблука їдять; третій Спас – на зелених горах полотна продають».

   На цій виставці читачі можуть знайти цікаву інформацію про звичаї, обряди, традиції, повір’я, прикмети православних свят.

 

 

На калину роса впала – в нас на вулиці Купала

  Популяризація народних свят, обрядів та традицій є завжди актуальною у роботі Славутської міської бібліотеки для дорослих.

  З нагоди свята Івана Купала у бібліотеці презентується книжкова виставка «На калину роса впала – в на вулиці Купала», на якій представлена література з народознавства та етнографії.

 Ознайомившись з літературою книжкової виставки читач може дізнатись з яких далеких часів прийшло до нас це свято та його звичаї.

 

 

 

Читай про себе! Молодіжний формат ХХІ століття

 

   Молодість - це не тільки прекрасний період у житті кожної людини, але й особливий стан душі.

  День молоді - це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

  До Дня молоді в міські бібліотеці для дорослих підготовлено книжкову виставку: "Читай про себе! Молодіжний формат ХХІ століття".

 До уваги користувачів пропонується література, яка буде цікавою сучасній молоді і всім, хто відчуває себе молодим.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Навіки вільна Україна

 Конституцію України було прийнято Верховною Радою України на її п’ятій сесії 28 червня 1996 р. Цей день тоді ж було проголошено державним святом українського народу, оскільки Конституція є основним законом держави, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність.

    Цікаво, що першою конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших у Європі та світі, адже Конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, Конституцію Франції та Польщі – 1791 року.

    До Дня Конституції України в міській бібліотеці для дорослих підготувлено тематичну книжкові виставку "Навіки вільна Україна». На виставці представлена література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.

 

 

 

 

Хай знову лунає пісня моя

 

 

   23 червня 2021 року в міській бібліотеці для дорослих відбулося чергове засідання клубу «Надвечір’я». Захід був присвячений пісні, тому що  музика і пісня супроводжують людину все її свідоме життя від початку і до кінця. Вони оздоровлюють душу людини, допомагають зберегти нетлінними цінності віри і щирої любові до життя.

   Пісня – це плід духовної діяльності людини. Яка в людини душа, так і звучить її музика і пісня. І це стосується всіх наших гостей, які мають талант писати вірші та пісні, чудово виконувати їх та висловлювали в них свої почуття та переживання.

     Ця зустріч була по - особливому теплою та родинною. Від свого імені хочу подякувати всім, хто прийшов на захід та взяв у ньому участь. Задяки Вам ми збережемо любов до рідної пісні.

 

 

 

 

Йшов солдат в ім'я життя

  Ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли фашистська армія вторглася на територію нашої країни. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

     Кожен рік в цей день ми згадуємо тих, хто не повернувся з цієї війни, хто потом і кров’ю відстоював нашу Перемогу і прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

   Вшановуючи пам’ять жертв війни в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову «Йшов солдат в ім'я життя». 

 

 

 

Ой, земле, радістю умийся прийшла до зелена Трійця

 Звичаї та традиції, пов'язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Глибоке пошанування свого родоводу, щира турбота про збереження та примноження народних традицій - усе це вирізняє українців з-поміж інших націй. Отож, традиційно в кожній українській родині шанобливо зберігають та намагаються передати своїм дітям і онукам все, що лишили нам у спадок предки.

   Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого.

   За біблійними переказом, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа люди, які молилися, побачили Святого Духа - він вогненними язиками зійшов на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови, переповідаючи людям учення Божого Сина. На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається початком народження християнської церкви.

  Ще в Україні Трійцю вважають часом відновленого життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої житла гілками клена, липи, ясена. Підлогу притрушують лепехою.

  На виставці „Ой, земле, радістю умийся прийшла до зелена Трійця", яка діє у відділі абонементу міської бібліотеки для дорослих, представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування, повір'я, атрибутика.

Отож, запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку. 

 

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО ДОКУМЕНТАЛЬНОГО РОМАНУ – ХРОНІКИ «ЗІРВИГОЛОВИ» ПИСЬМЕННИКА МИКОЛИ РУЦЬКОГО

   8 червня в міській бібліотеці для дорослих Микола Руцький презентував документальний автобіографічний роман – хроніку «Зірвиголови».

Микола Руцький – письменник, громадський діяч, член Національної Спілки письменників України, який своєю творчістю сприяє популяризації історичної правди.

    Книги, які виходять з під його пера допомагають краще зрозуміти історичні події минулого.

 Документальний автобіографічний роман-хроніка Миколи Руцького «Зірвиголови» розповідає про короткий дубенський період життя автора, його студентські роки у Львові, курсантську службу в кадрованій дивізії у Славуті та переїзд у 1985 році до міста атомників — Нетішина. Власне, цьому періоду життя автор приділяє найбільше уваги, адже він пов'язаний з подіями української національної революції кінця 80 — початку 90-х років XX століття та розбудови Української держави на початку XXІ віку. Автор не обмежується лише Нетішином та сусідньою Славутою. Київ, Москва, Люблін, Рівне, Хмельницький, Одеса, Острог, Дубно, Хуст, Гурби, Пляшева, Стригани, Ільпибоки — така географія подій, змальованих у романі. Автор детально описує становлення та боротьбу за незалежність перших політичних організацій в Україні та Нетішині — УГС, ТУМ ім. Т. Шевченка, НРУ, заколот ГКЧП, розкол Руху, боротьбу народу проти розширення Хмельницької АЕС, помаранчевий Майдан та інші важливі події з політичного життя України. Але ними він не обмежується. У книзі є й кохання та чимало пригод із життя автора і його друзів, окремі з яких описані в гумористичному стилі.

  На презентації були присутні друзі, знайомі, однодумці, колеги по перу, поціновувачі художнього слова та творчості автора.

 

 

 

 

Екскурсії продовжуються

    4 червня в міській бібліотеці для дорослих пройшли екскурсії для учнів 4-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та для учнів 2-В класу НВК СЗОШ, ліцею «Успіх». Мета екскурсій полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами. Діти познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою. Також переглянули цікаві мультики про бібліотеку.

 

 

 

Літні екскурсії до бібліотеки

   Прихід літа – це буяння зелені і квітів, довгі теплі дні, щедрі і ласкаві до кожної травинки та кущика, сонце і вода, пора здоров’я, відпочинку, ігор, засмаги… А ще літо – це пора канікул. Діти в цей час набираються сил, весело проводять час, ходять на екскурсії.

   І ще надзвичайно цікаво влітку у бібліотеці. Цих золотих днів вистачає не тільки на сонце, річку, заняття спортом та рухливі ігри, а й на відвідування бібліотеки та читання книг.

    Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

  Саме із «мудрими порадниками» – книгами, зав. міської бібліотеки для дорослих Горопаха Надія знайомила своїх маленьких відвідувачів, учнів 3-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, учнів 2-А та 2-Б класів Славутської гімназії №4.

 Діти завітали в чарівну оселю книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та Мандрів.

 Надія Анатоліївна провела екскурсію, яка включала: знайомство з абонементом для дітей та абонементов для дорослих, де діти познайомилися з фондом бібліотеки. Книг тут, звісно, не бракує – казки, оповідання, пригоди, фантастичні історії. Для маленьких користувачів була проведена вікторина-загадка «Якщо знаєш – відгадай, як не знаєш – розпитай!».

   Діти були активні, тож екскурсії до бібліотеки пройшли весело і цікаво.

Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась.

 

 

 

 

 Дитина – дзеркало родини

  У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії у листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу та оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

  З нагоди Міжнародного дня захисту дітей на абонементі міської бібліотеки для дорослих організовано книжкову виставку «Дитина – дзеркало родини».

  День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. 

 

 

Творці слов’янської писемності

 Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

  24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

 Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця», пов’язану з ім’ям візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

   Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

    В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року №1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

В читальному залі міської бібліотеки для дорослих оформлено книжкову виставку до цього свята «Творці слов’янської писемності».

 

 

 

Героям Слава!

  23 травня - День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

  В міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Героям Слава!».

 

 

 

На рушниковому крилі

  Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припадає на 20 травня

 З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки в міській бібліотеці для дорослих організовано виставку «На рушниковому крилі».

 Вишиті рушники здавна були поширені на Україні, як неодмінний атрибут народного побуту, весільної і святкової обрядовості, як традиційна окраса селянського житла. Важливі події в житті народу ніколи не обходились без рушників, які, крім декоративного навантаження, мали великий образно-символічний зміст. У всьому декоративно-прикладному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень.

  Рушники завжди висіли на покуті, святому місці, де збирається вся родина на трапезу, освячуючи її молитвою. По суті рушники виконували роль тих же святих образів.

  Вишитий український рушник пройшов крізь віки і нині щедро розстелений для всіх, хто не черствіє душею, близьким і далеким друзям і гостям. То ж нехай цей символ завжди буде у Вашій оселі, як ознака великої любові і незрадливості. 

 

 

Пам’яті мільйонів…

   На вшанування пам'яті жертв політичних репресій та Дня пам'яті жертв кримськотатарського геноциду міською бібліотекою для дорослих підготовлена книжкова виставка «Пам’яті мільйонів…».

  Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни. 

 

 

Багатолика Європа

 

  У третю суботу травня, починаючи з 2003 року, в Україні щорічно відзначається День Європи.

  Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

  До цієї дати в міській бібліотеці для дорослих експонується книжкова виставка "Багатолика Європа".

 

 

 

 

 

З родини йде життя дитини

  У ці травневі дні, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.

  На передодні цих чудових свят в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «З родини йде життя дитини».

 

 

 

Маки пам’яті

   Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та до Дня пам’яті та примирення, у міській бібліотеці для дорослих Огородник Іриною Федорівною було проведено майстер-клас “Маки пам’яті”, на якому учні 4-Б класу Славутської гімназії №5 мали змогу попрактикуватись у виготовленні маків з паперу.

   Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін.

 

 

Світ пам’ятає

   До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та до Дня пам’яті та примирення у міській бібліотеці для дорослих відкрита книжкова виставка «Світ пам’ятає».

  Щодалі в минуле відходять події Другої світової війни, то частіше зринає в думках: чи до кінця віддали ми належне тим, хто пішов на смерть заради нашого життя? Стоять на землі нашій тисячі обелісків, у граніті й бронзі викарбовано імена тих, хто поліг на полях брані. Одначе заборгували ми перед багатьма нашими співвітчизниками головним - ПАМ′ЯТТЮ. Пам′яттю про всіх і кожного.

  Наш святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь. Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.

Книги, представлені на виставці, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів. 

 

 

 

Великодні мотиви

     Великдень – одне із шанованих свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні. У цей день освячують паски, писанки і крашанки. Щоб згадати пов᾽язані з Великоднем народні й сімейні звичаї пропонуємо Вам книжкову виставку-інсталяцію «Великодні мотиви».

  Шановні користувачі міської бібліотеки для дорослих! Вітаємо Вас із Великодніми святами. Бажаємо Вам миру, любові, достатку і смачної паски!

 

 

 

«Чорнобиль – подвиг, істина, пам'ять»

  В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

   Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй — Чорнобиль.

   Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження.

До 35-річчя від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції міською бібліотекою для дорослих була підготовлена книжкова виставка “ Чорнобиль – подвиг, істина, пам'ять ”. 

 

 

 

Бережіть своє здоров’я!

  До Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається 7-го квітня, міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку «Бережіть своє здоров’я!».

  На виставці представлені книги, які пропагують здоровий та активний спосіб життя, зайняття фізичною культурою та спортом.

  Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я. З’явившись в 1948 році, ця організація об’єднала у своїх рядах представників 191 держав світу. Вперше святкування відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань.

 

 

 

Щирий сміх продовжує життя

   В міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку "Щирий сміх продовжує життя" до Дня сміху.

   Достовірно не відомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні - це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.

    Звичай веселитися, жартувати та обдурювати один одного саме 1 квітня, існує в багатьох країнах. Причиною такого звичаю стала сама природа. Весняні примхи погоди люди задобрювали жартами, розіграшами.

  Тож будьте насторожі, запасіться почуттям гумору. На розіграші не ображайтеся, а відповідайте тим же.

Веселіться – сміх продовжує життя! 

Шановні користувачі Славутської міської бібліотеки для дорослих! Запрошуємо вас взяти участь в обласному дослідженні «Краща книга Хмельниччини - 2020» за посиланням

(натисніть на картинку).

Театр – це свято!

 День театру театральні працівники, а також мільйони небайдужих глядачів відзначають 27 березня. Це свято всіх хто працює в театрі, а не тільки акторів, адже «театр починається з вішалки». Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білетери. Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до н. е. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н. е. Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

Бібліотекарями міської бібліотеки для дорослих підготовлена тематична книжкова виставка «Театр – це свято!», яка розташована на абонементі бібліотеки.

 

 

 

Поезія – це скарб усіх віків

   Всесвітній день поезії - це свято було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. Його мета – втілення нового імпульсу та визнання національних, регіональних і міжнародних поетичних рухів, розвиток мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов завдяки віршам. В Україні свято відзначається з 2004 року.

  Поезія як зовсім особлива універсальна мова здатна об’єднувати народи, культури і країни. Вона допомагає людям у всьому світі легше порозумітися. Протягом багатьох століть людські думки та почуття, виражені в поетичній формі, зайвий раз доводять, що, незважаючи на нашу відмінність, усі ми дуже схожі один на одного, відчуваємо, переживаємо і говоримо про однакові почуття й емоції. Це свято дозволяє замислитися про здатність віршів та рим пробуджувати в людині її творчі здібності.

  З нагоди Всесвітнього дня поезії в читальній залі міської бібліотеки для дорослих підготовлено книжкову виставку "Поезія - це скарб усіх віків". Для перегляду представлено книги українських поетів: класиків Івана Котляревського, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, молодих поетів – сучасників та поетів наших земляків. 

 

 

 

"Справа Василя Стуса": презентація книги Вахтанга Кіпіані

  Відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані 11 березня 2021 р. презентував книгу "Справа Василя Стуса" в рамках туру-презентації Хмельниччиною. Презентація відбулася в Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці, наша бібліотека теж долучилася до презентації на платформі Zoom.

  Видання "Справа Василя Стуса" містить найцікавіші та маловідомі факти з життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття – Василя Стуса. Його твори були заборонені в Україні і публікувалися лише за кордоном. Основою книги стала шеститомна кримінальна справа, що зберігається на полицях Галузевого державного архіву СБУ. "Ця книга – це життя Стуса між арештом і смертю, 5 років із його життя", - говорить письменник Вахтанг Кіпіані.

 

 

 

Доброволець – взірець патріотизму

  14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. День добровольця - це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності.

   Сьогодні більшість добровольців продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя. 17 січня 2017 року Верховна Рада встановила День українського добровольця, який відзначатиметься 14 березня. Ця дата була обрана, тому що в цей день в 2014 році добровольці з Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області, ставши першим добровольчим батальйоном.

   З нагоди цієї дати в міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку “Доброволець – взірець патріотизму!”. 

 

 

 

 

З Кобзарем у серці

   Щороку в березневі дні все свідоме українство вшановує свого Генія і Пророка, який став символом України - Тараса Григоровича Шевченка. З метою гідного відзначення 207-ї річниці з дня народження великого поета і мислителя та популяризації спадщини Великого Кобзаря, 9 березня на площі, відбулося покладання квітів, до пам’ятника Кобзарю, а у приміщенні 2-го корпусу «Славутської школи мистецтв» (кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка) пройшла загальноміська поетична акція «З Кобзарем у серці», яка проходить уже п’ятий рік поспіль.

    Участь у заході взяли читачі міської бібліотеки для дорослих: Караван Марія Олександрівна, Карпенко Тетяна Анатоліївна та Бачинський Роман Володимирович.

 

 

 

І лине над землею Шевченкове слово

 

 9 березня українська громадськість відзначає 207-му річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

 Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. в читальній залі міської бібліотеки для дорослих розгорнуто книжкову виставку «І лине над землею Шевченкове слово».

 Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жінка. Мати. Господиня.

 

   До Міжнародного Жіночого дня на абонементі міської бібліотеки для дорослих оформлена книжкова виставка-натхнення «Жінка. Мати. Господиня». У матеріалах, зібраних на виставці, відвідувачі-жінки зможуть знайти корисну інформацію про одяг, аксесуари, підібрати для себе гарну зачіску, скористатися порадами по вихованню дитини, як бути успішною та якнайдовше залишатися чарівною, красивою і здоровою. Для рукодільниць будуть у нагоді видання по в’язанню та вишивці, а також багато інших цікавих матеріалів для жінок.

 

 

Творча зустріч з поетами Хмельниччини

  26 лютого в міській бібліотеці для дорослих відбулася творча зустріч з поетами Хмельниччини з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки на яку були запрошені вчителі української мови, бібліотекарі шкіл та працівники культури міської ТГ.

У зустрічі брали участь

 Віталій Цезарович Міхалевський – за освітою математик, викладач Хмельницького національного університету, а в душі – поет-лірик. Автор поетичних збірок «Я жду весну», «Крапелина вина, або Уроки української», «Місце під сонцем», «Година пік, або Твір на власну тему» та інших. Член Національної спілки письменників України, голова Хмельницького міського осередку НСПУ. Активний громадський діяч, заводій і організатор багатьох культурно-мистецьких проектів, зокрема, дуже цікавих імпрез «Божеле» та«Теракотові коти».

  Людмила Францівна Рудковська – народилася і виросла в Плужному Ізяславського району. З ранніх літ закохана в поетичне слово.

Закінчила Львівський університет імені Франка, журналістка. Майже двадцять літ трудилася в нетішинському «Енергобудівнику». З 2007-го – проживає в обласному центрі. Наразі працює в обласному часописі «Подільські вісті». Член всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України».

Авторка трьох поетичних збірок: «Уже тому, що я людина», «Сонячний сувій» та нещодавньої – «Душа і перо», крім того, книги прози «Вічна загадка любові», учасниця багатьох колективних збірок та літературних альманахів. Активно практикує як літературний редактор і перекладачка з російської.

Лідія Іванівна Ярохно народилася в містечку Солотвин на Івано-Франківщині. Шкільні роки пройшли у Киселях Старокостянтинівського району, на Хмельниччині. Лідія Іванівна закінчила Хмельницьке педучилище та Кам’янець-Подільський педінститут. Проживає в Старокостянтинові, викладає українську мову та літературу в місцевій гімназії.

  Член Національної спілки письменників України та журналістів України. Очолює міськрайонний осередок «Просвіти». Учасниця двох Майданів, волонтерка.

  Зустріч пройшла в теплій, душевній атмосфері, і не залишила байдужим жодного з присутніх.

    Учасники заходу мали можливість почути різножанрову поезію, що звучала з уст поетів. Віталій Цезарович та Людмила Францівна подарували для бібліотеки свої чудові збірки поезій. Завідуюча бібліотекою Горопаха Надія подякувала за приємні хвилини спілкування та запросила на пам’ятне фото із поетами-земляками.

 

 

 

Хотіла б я піснею стати

  З нагоди відзначення 150 - річчя від дня народження Лесі Українки (1871-1913), української поетеси, перекладачки, громадської діячки 24 лютого в міській бібліотеці для дорослих пройшли літературні читання «Хотіла б я піснею стати».

  Леся Українка чи не одна з найбільш досліджуваних письменниць у епоху чоловічої літератури. Вона відноситься до митців, яких можна назвати рушійною силою змін, що стаються у суспільстві. Ця слабосила дівчина, як свого часу характеризував поетесу Іван Франко, неймовірною силою свого духу та літературного слова може по праву називатись величиною Європейського масштабу. Літературний вклад Лесі Українки важко переоцінити, а її рядки не втрачають актуальності і по цей день.

  На зустріч з чудовими віршами Лесі Українки до бібліотеки завітали шанувальники її творчості. Літературні читання розпочала зав. бібліотекою Горопаха Надія, познайомила з життєвим і творчим шляхом поетеси, а артисти драматичного гуртка МПК «Арлекіно: Русова Марина, Савчук Уляна, Нечипорук Оксана, Олійник Настя, Яковчук Тетяна, Мілана Конченко, Матвійчук Ольга декламували чудові вірші видатної драматургині.

 

 

 

 

Україна єдина. Крим – це Україна

26 лютого – День спротиву Криму російській окупації!

Указом Президента України від 26.02.2020р. 26 лютого в Україні встановлено Днем спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Сім років тому, 26 лютого 2014 року у Сімферополі під стінами Верховної Ради АРК відбувся мирний, проукраїнський мітинг кримських татар та українців, організований Меджлісом кримськотатарського народу на підтримку територіальної цілісності України, задля того, щоб продемонструвати усьому світові, що Крим – це Україна. У акції взяли участь приблизно 10 тисяч громадян. На превеликий жаль в ніч с 26 на 27 лютого побачивши реакцію громадян України напередодні, російський спецназ порушивиши українське та міжнародне законодавство почав захоплення будівлі Верховної Ради АРК та м. Сімферополь, де потім під дулами автоматів було відправлено у відставку законне, українське керівництво АРК і було проголошено про проведення «референдуму про приєднання до РФ», який відбувся 1 березня з численними порушеннями українского, міжнароного закондавства та у супроводі російських військових.

Згадуючи ті події – українці та увесь цивілізований світ підтримують Український Крим та українців і кримських татар, які живуть в АРК, в умовах тимчасової російської окупації.

Крим – це Україна. 6зТак було, так є і так буде завжди!

Цій даті присвячена інформаційно-довідкова виставка «Україна єдина. Крим – це Україна», яка облаштована на абонементі міської бібліотеки для дорослих.

 

 

 

Ніжне і дзвінке ім'я

  25 лютого 2021 року на державному рівні буде відзначатись 150-річчя від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладачки, культурної діячки, яка входить до переліку найвідоміших жінок України. Завдяки щирій відданості рідній країні, її ім'я стало одним із символів української держави.

  На абонементі міської бібліотеки для дорослих організовано книжкову виставку “Ніжне і дзвінке ім'я”, присвячену 150-річчю від дня народження Лесі Українки – поетеси, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.

  Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів.

Запрошуємо до перегляду. 

 

 

 

Ти співуча, ніжна і близька

  21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 р. у Парижі.

  В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 р., коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України, Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення цього свята.

  Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

   До Міжнародного дня рідної мови в читальному залі міської бібліотеки для дорослих презентована книжкова виставка «Ти співуча, ніжна і близька».

  Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу. 

 

 

 

 

Життя, обірване на злеті

  20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні, який встановлено Указом Президента України від 11.02.2015 р. № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

  До річниці кривавих подій на Майдані у міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Життя, обірване на злеті».

В експозиції представлені документи з фондів бібліотеки, книги і публікації в збірниках розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна.

 

 

 

 

Тризуб - наша гордість і слава

   На абонементі міської бібліотеки для дорослих оформлено тематичну книжкову виставку до Дня Державного Герба України, який відзначається 19 лютого.

   Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 р. Державний Герб – це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави.

   Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації. Ставши Державним Гербом сучасної України тризуб символізує спадкоємність традицій нашої території.

 

 

 

 

Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя…

  15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

   Афганська війна – одна із самих трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова.

 В міській бібліотеці для дорослих оформлена книжкова виставка "Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя…", де читачі мають можливість ознайомитися з літературою, у матеріалах якої висвітлюються вищезгадані події.

   Афганська війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить і досі. 

 

 

Найсердечніші вітанні у Всесвітній день кохання

  14 лютого весь світ святкує День Святого Валентина. З нагоди цього романтичного свята в міській бібліотеці для дорослих вирувала гарна атмосфера, оскільки вона була прикрашена різноманітними символами кохання: сердечками, янголами, які створювали гарний настрій усім читачам нашої книгозбірні, а особливо учням 8 класу Гімназії №5, для яких була проведена святково-розважальна програма «Найсердечніші вітанні у Всесвітній день кохання».

     Спілкуючись з дітьми, з'ясувалося, що це одне із найулюбленіших свят учнів класу. Зав. бібліотекою Надія Горопаха познайомила їх з історією виникнення свята та провела різноманітні конкурси, які зацікавили всіх присутніх: «Обери половину», «Знайомство», «Дивовижне почуття кохання», «Яблуко», «Назви пару», «Компліменти», «Солодкий мандарин». На завершення, учні затанцювали «Романтичний танок».

  Додому школярі пішли в піднесеному настрої, найромантичніша пара отримала приз, а всі учасники заходу – солодощі.

 

 

 

 

Cерцю властиво любити

   14 лютого весь світ святкує День Святого Валентина. В Україні воно теж стало одним із улюблених свят.

    Працівники міської бібліотеки для дорослих до свята підготували виставку-інсталяцію «Серцю властиво любити».

  Вітаємо усіх з Днем Святого Валентина і запрошує до нашої бібліотеки! Саме тут ви зможете сфотографуватись та цікаво провести час!

 

 

 

 

Міжнародний день дарування книг

 

14 лютого - це не тільки День святого Валентина, який вважається покровителем закоханих, а це ще й Міжнародний день дарування книг. Тож у міській бібліотеці для дорослих оголошено акцію "Подаруй бібліотеці книгу"!

Запрошуємо всіх охочих долучитися до наповнення бібліотечного фонду цікавими, корисними, gізнавальними книжечками.

 

 

 

 

Нас було тільки триста…

 

   29 січня – цей день в історії України нерозривно пов'язаний зі словом Крути. Тоді, в січні 1918, після прийняття IV універсалу, який проголошував повну незалежність Української Народної Республіки, до Києва рвалася армія Михайла Муравйова…

  На захист УНР стали лише близько 300 чоловік – студенти-добровольці Київського університету Св. Володимира, Українського народного університету та учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії…

   «Нас було тільки триста…», під такою назвою в міській бібліотеці для дорослих організована книжкова виставка, присвячена пам’яті Героїв Крут.

 

 

 

 

Свіча Голокосту не згасне

 

   27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

 Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Того дня в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.

    В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.

     Міська бібліотека для дорослих також приєднується до вшанування цієї скорботної дати і відкриває книжкову виставку під назвою «Свіча Голокосту не згасне».

 

 

 

 

Сила великої злуки

   22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 102 роки тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

   Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків роботи міської бібліотеки для дорослих, тож 18 січня напередодні Дня Соборності було організовано книжкову виставку «Сила великої злуки», на якій представлена література, що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови й причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.