В Славутській міській бібліотеці для дорослих працює Новорічна фотозона.

В переддень Нового року до нас завітала чудова сім'я славутчан, щоб зробити фото на згадку.

Запрошуємо усіх бажаючих до нашої бібліотеки зробити такі ж чудові фото.

За гарним настроєм до бібліотеки ХХІІ

   29 грудня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся останній в 2022 році майстер-клас для діток переселенців, а також для діток з багатодітних родин. На майстер-класі діти робили новорічну прикрасу у вигляді янгола, а також маленький подарунок із сюрпризом.

  За роботою дітки ділились своїми мріями та сподіваннями на Новий рік, говорили про те, які подарунки хочуть отримати під ялинку від Санти.

На цьому завершальному занняті в цьому році бібліотекарі згадали свої перші зустрічі з дітками, які Славутська Міська Бібліотека Для Дорослих організовує спільно з волонтерами Червоний Хрест Славута. А їх було надзвичайно багато і кожна залишиться у пам'яті, і в фотоальбомі бібліотеки добрим спогадом.

   Сподіваємось гарних вражень і таких спогадів буде ще більше у Новому 2023 році. У якому бажаємо передусім перемоги рідній Україні, злагоди, добробуту кожній родині, світлих, веселих посмішок дітей і щасливого майбуття!

 

 

 

Зимові свята в Україні

  В Україні наближаються зимові свята, тож навіть воєнний стан та цинічні атаки рашистів не позбавлять українців Різдва і добрих традицій пов’язаних з чудовими зимовими святами.

До яких Славутська міська бібліотека для дорослих презентує книжкову виставку «Зимові свята в Україні», де зібрано найкращі видання, які знайомлять читачів з нескінченно багатим світом українських традицій, вірувань та обрядів. В основі яких лежить досвід багатьох поколінь, все те найкраще, що люди несуть через життя з минулого в майбутнє.

   До вашої уваги книга Василя Скуратівського «Дідух: Свята українського народу» - це найбільш повне зібрання календарних свят українців. Книга «Обряди і страви Святого Вечора», розкаже як правильно приготуватися до одного з найбільших християнських свят, також видання стане у пригоді господиням, адже містить рецепти смачних святкових страв. Цікавою і пізнавальною є культурологічна оповідь «Різдво-Коляда і Щедрий вечір».       Також, на виставці представлено книги з українського народознавства, де подано інформацію про походження українців, їхню духовну культуру, звичаї, господарство, побут, родину. Всі ці та інші представлені на виставці книги вчать цінувати і примножувати багатогранність української культури, яка має тисячолітню історію.

Адже ми українці живемо на землі наших предків, які любили, берегли і захищали свою землю, ми їхні нащадки. І щоб не розірвати зв'язок з минулим, щоб продовжувалась наша історія, щоб впевнено йти в майбутнє, ми не маємо права втратити зв'язок поколінь. Адже того, хто забуває свої звичаї, карають Бог і люди.

 

 

 

Лялькова вистава Бібліотеатру

«Таємнича ніч Святого Миколая»

   День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді.

   З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті цього доброго святителя діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків.

  В міській бібліотеці для дорослих 18 грудня відбулася лялькова вистава Бібліотеатру «Таємнича ніч Святого Миколая», організована працівниками Славутська Міська Бібліотека Для Дорослих та Червоний Хрест Славута. Гостями бібліотеки в цей день були дітки з тимчасово окупованих територій та їх батьки, а також багатодітні родини.

   День Святого Миколая – по-справжньому зимове свято, тому малеча, яка завітала на виставу з захопленням та цікавістю слідкувала за кожним героєм, також діти грали цікаву гру «Хлоп-Топ».

   В кінці заходу з’явився справжій Миколай та обдарував всіх чарівними солодкими подарунками.

 

 

 

Дивосвіт Новорічно-Різдвяних свят

   13 грудня у день, коли християни відзначають церковне свято на честь учня Христа і одного з дванадцяти апостолів Андрія Первозванного в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбулась народознавча година «Дивосвіт Новорічно-Різдвяних свят». Ведучою заходу, на який завітали внутрішньо переміщені особи, стала місцева письменниця і народознавиця Марія Караван.

Розповідь Марії Олександрівни була насиченою цікавими фактами та особистими спогадами. Взявши за основу грудневий календар, народознавця детально розповіла про кожне свято, яке відзначаємо в перший місяць зими. Розпочавши з 4 грудня-Введення до храму Пресвятої Богородиці Діви Марії, Марія Караван згадала про прикмети і звичаї святкування Дня Великомучениці Катерини, розчулила присутніх віршем про тернову хустку. Дуже цікаво і пізнавально було дізнатись про народні звичаї і традиції святкування Андріївських вечорниць. За якими слідує улюблене свято всіх дітлахів – День Святого Миколая. Окрім вірувань і традицій Марія Олександрівна багато розповідала про національні страви, які готували цими днями, народні прикмети. Зокрема, якщо на Андрія на вулиці мороз, але яскраво світить сонце – влітку буде гарний урожай. Скільки на Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу Весняного (22 травня). Яка Ганна (22 грудня) до полудня, така зима до кінця грудня.

   Зустріч з народознавицею Марією Караван, яка тривала у бібліотеці близько години пройшла, як кажуть на одному подиху. Присутні щиро дякували Марії Олександрівні та організаторам заходу, серед яких і волонтер Червоного Хреста Тетяна Волкова, за гарну можливість поспілкуватись та поглибити свої знання про історію свят.

 

 

 

Велика Різдвяна книжка

 

  «Велика Різдвяна книжка» - таку назву має книга і виставка в міській бібліотеці для дорослих, на якій представлено дитячу літературу про Різдво. І хоча виставка орієнтована передусім на дитячу аудиторію читачів, впевнені, що дорослі також не залишаться байдужими. Адже серед вибраних книг, окрім веселих і казкових, захоплюючих і таємничих різдвяних історій є видання про давні традиції та вірування пов’язані зі святом Різдва.

  До прикладу «Велика Різдвяна Книжка», яка розташована в центрі виставки, її автори Надійка Гербіш та Ярослав Грицак, розповідає допитливому читачу про традицію встановлювати Вертеп, про Ялинку, про Різдвяний піст і трьох царів, і звісно ж про те хто приносить подарунки.

   У книзі «Нова Радість Стала», видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, ви не лише знайдете улюблені з дитинства колядки та щедрівки, а й зможете їх послухати за допомогою QR-кодів, які розміщено на сторінках цієї чудової книги.

  Обов’язково сподобаються маленьким читачам теплі «Різдвяні історії під подушку» від Наталії Пашинської.

Чимало чудес чекають на вас у «Різдвяній крамниці тітоньки Мальви» від улюбленого українського дитячого письменника Сашка Дерманського.

  Всі представлені на виставці книги неймовірно яскраві, вони розкажуть читачам про найважливіші цінності Різдва – родинне коло та віру в дива.

Веселі герої, цікаві сюжети цих книг зроблять зимові вечори в родинному колі не лише затишними, але й подарують масу позитивних емоцій малюкам і дорослим.

З наступаючими святами Вас! Миру, любові та злагоди кожному дому! 

 

 

 

Захисникам України Слава!

  День Збройних сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці.

  З нагоди відзначення 31-ї річниці Збройних cил України в міській бібліотеці для дорослих відкрита книжково виставка "Захисникам України Слава!".

 

 

 

Світ Григорія Сковороди

  3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас.

     З нагоди ювілею Г. Сковороди в читальному залі Славутської міської бібліотеки для дорослих відкрито книжкову виставку «Світ Григорія Сковороди».  

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХХ

  29 листопада в Славутській міській бібліотеці для дорослих проходив майстер-класи для діток переселенців.

    Дітки робили новорічні поробки. Пропонуємо до вашої уваги чудові роботи діток.

 

 

Холодний подих згаслої свічі

  У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років, який визнаний геноцидом українського народу, здійснений радянською владою. Комуністичний режим намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні, але й назавжди знищити навіть крихти пам’яті про цей злочин. Нашим спільним обов’язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розкрити причини, наслідки Голодомору, показати спротив злочинній політиці тоталітарного режиму.

  На знак вшанування Дня пам`яті жертв Голодоморів в Славутській міській бібліотеці для дорослих відкрито тематичну книжкову виставку до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні під назвою «Холодний подих згаслої свічі».

  До книжкової експозиції увійшли праці провідних істориків, міжнародних діячів, громадських активістів, які доклали зусиль, аби розсекретити і оприлюднити архівні документи, спогади очевидців про найстрашнішу трагедію в історії українського народу. 

 

 

Вільні творять майбутнє!

  Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

  В міській бібліотеці для дорослих розгорнуто тематичну книжкову виставку "Вільні творять майбутнє! ".

   Сьогодні День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят України. Наша держава вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. Ціна – життя найкращих синів і дочок нашої Батьківщини. Занадто висока ціна!

   Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

У цей величний день ми з гордістю можемо зазначити, що український народ заслуговує на повагу всієї світової спільноти.

Слава Україні! Героям слава!

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХІХ

    Сьогодні в міській бібліотеці для дорослих відбувся традиційний майстер-клас для діток переселенців. На занняті діти виготовляли квіти з книжкового паперу для своєї майбутньої поробки, яка стане гарною прикрасою до новорічних свят.

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХVІІІ

   Сьогодні, 27 жовтня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий майстер-клас. На занняті діти вирізали жовто - блакитні сердечка, на яких писали побажання: Повертайся живим!, Слава Україні! Героям Слава!, Україна понад усе!. Також для своїх листівок, діти самостійно виготовили конверти.

  Листи з патріотичними гаслами, які сьогодні знає весь світ, діти з тимчасово окупованих територій, які проживають у Славуті, писали для воїнів ЗСУ. Невдовзі вони будуть передані нашим героям.

 

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХVІІ

  18 жовтня вчергове до міської бібліотеки для дорослих завітали діти переселенці. Разом з бібліотекарями до свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць Украї́ни, Дня козацтва та Дня створення Української Повстанської Армії діти малювали малюнки.

 

 

 

Захисники України – нащадки славних козаків!

  14 жовтня українці святкують християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць Украї́ни, День козацтва та День створення Української Повстанської Армії.

  Це день, коли вшановують мужність та героїзм захисників України, військових традицій – це данина всім козакам, воїнам, які зробили величезний внесок у формування української нації та досягнення Україною своєї незалежності.

Це свято нескорених! Бо попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.

  До 14 жовтня Славутська міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку «Захисники України – нащадки славних козаків!», присвячену українським військовим, якими вони були протягом століть. Серед експонованих видань читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

 

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХVІ

   14 жовтня в Україні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць Украї́ни, День козацтва та День створення Української Повстанської Армії. З цієї нагоди Славутська міська бібліотека для дорослих запланувала ряд заходів, в тому числі і для дітей.

   4 жовтня відбувся майстер-клас для діток переселенців приурочений цьому дню. Діти робили орігамі з паперу у вигляді символічних сердець. Поробкі були виконані в кольорах Державного Прапора України та Українсько-революційного прапора.

 

 

 

 

«Дегустація літературних новинок»

до Всеукраїнського дня бібліотек

  До Всеукраїнського дня бібліотек в Славутській міській бібліотеці для дорослих відкрилася книжкова виставка «Дегустація літературних новинок».     Мета виставки привернути увагу читача до сучасних українських та зарубіжних письменників.

  Це новий формат в презентації та популяризації книжкових видань, які візуально привертають увагу найспокусливішого читача.

  Книжкові гурмани можуть «поласувати» «Поетичним сніданком» від Ліни Костенко. На «Бізнес-ланч» пропонуємо - Євгена Клопотенка «Зваблення їжею». Блюдо від шефа подане зі «смаколиків» сучасних зарубіжних авторів Фредріка Бакмана та Роджера Макнамі.

   Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки провести час цікаво, весело і «смачно» на Дегустації літературних новинок!

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХV

   27 вересня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий майстер-клас для діток переселенців. На занятті діти створювали сліди осіннього листя на папері, а також плели браслети з резинок. І перше, і друге завдання вони робили застосовуючи цікаві і нетрадиційні техніки малювання та плетіння. Замість пензликів для малювання використовували поролонові «губки», в свою чергу гачки та спиці для в’язання замінили моторні дитячі пальчики.

  Чудові, намальовані картини і яскраві, різнокольорові браслети діти із задоволенням дарували батькам.

  Супроводжували дітей на майстер-класі наші добрі помічники «червоні хрестики».

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХIV

  21 вересня Славута відзначила свій День народження. Через війну в Україні свято пройшло без масових заходів і гучного святкування, але славутчани і гості міста за допомогою флешмобів, відео вітань висловили свою любов і повагу до рідного краю.

  Славутська міська бібліотека для дорослих презентувала до Дня міста відео привітання та виставку книг місцевих письменників, фотозону, а в п’ятницю 23 вересня бібліограф Надія Ковальчук провела майстер-клас для дітей, які через війну в Україні тимчасово проживають у Славуті. Діти виготовляли вітальну листівку з сюрпризом. На яскравій квітці, яка розкривається коли відкриваєш листівку вони написали свої побажання Славуті і всім містам України. Діти, яким по 8-10 років, писали, що хочуть аби у містах був МИР!

  На заході дітей як завжди супроводжувала представниця від Товариства Червоного Хреста Тетяна Волкова. Тож прощаючись діти отримали солодкі подарунки.

 

 

Літературні посиденьки «Про рідне місто з любов’ю»

  20 вересня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся чудовий захід – Літературні посиденьки «Про рідне місто з любов’ю».

Учасниками заходу стали поважні члени клубу «Надвечір’я», який успішно функціонує у закладі.

  Бібліотекарі Надія Горопаха та Надія Ковальчук приурочили засідання до Дня міста Славути, що відзначається 21 вересня у день престольного свята Різдва Пресвятої Богородиці. Завітавши на свято присутні в теплій, по-домашньому затишній атмосфері, за запашним чаєм, смакуючи печивом та духмяними пирогами розповідали вірші про рідне місто, співали пісень, розповідали особисті історії та веселі гуморески. Також, як і годиться у день народження, лунало багато добрих вітань на адресу рідного міста, яке для багатьох стало улюбленим і найкращим місцем на землі.

  Рідній Славуті поважні гості – Марія Караван, Валентина Березінська, Зоя Стрихарчук, Федір Марченко, Ванда Коваль, Валентина Ковальчук, неповторний і дуже милий дует «Дві Марії» - Марія Кузьмінчук та Марія Марчук, подружжя Василя та Галини Прокопчуків, Тетяна Карпенко та інші бажали миру, любові, небайдужості до рідного міста, адже тільки спільними зусиллями ми маємо творити місто заради майбутнього наших дітей та поваги до наших батьків. Усім мешканцям славетного краю учасники та організатори свята бажали також здоров’я, взаємної поваги, щирої довіри, Божого благословіння.

 

 

Літературне сузір’я Славути

  До дня народження рідного міста, яке Славута відзначає 21 вересня, в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих представлено книжкову виставку «Літературне сузір’я Славути». На ній зібрано книги місцевих письменників та поетів. До вашої уваги збірки творів Марії Караван, Зої Стрихарчук, Яніни Ткачук, Галини Душнюк, Петра Надуваного, Володимира П’ясковського, В’ячеслава Тернового, Надії Пасічник та Петра Бондарука.

  Всі ці талановиті і неординарні люди, багатьох з них нажаль вже немає серед нас, простими словами описують красу рідного краю у віршах, піснях, прозі. Їх твори про чарівну природу і найбільше багатство Славути – людей, захоплюють і змушують ще більше любити і гордитися рідним містом. Якому в цей святковий день хочеться побажати добробуту, затишку, радості та процвітання, а ще миру рідній Славуті та всій Україні!

 

 

 

21 вересня, у престольне свято Різдва Пресвітої Богородиці, славутчани відзначають День міста. З цієї нагоди у Славутській міській бібліотеці для дорослих облаштовано святкову фотозону. Запрошуємо всіх славутчан та гостей міста зробити пам'ятні фото на згадку, як це зробили поважні, активні та дуже позитивні учасники клубу "Надвечір'я".  

 

 

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХІІІ

  13 вересня в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих відбувся майстер-клас для тимчасово переселених діток. На занятті малюки виготовляли кольорову аплікацію – «кучеряве дерево». Для роботи потрібні були шаблони дерев і різнокольорові смужки з паперу, а ще багато терпіння.

  Всі діти чудово справились із завданням, поробки вийшли напрочуд яскравими, зарядженими позитивом і доброю енергією. За свою роботу кожен маленький учасник майстер-класу отримав в кінці заняття солодкий подарунок від волонтерки Червоного Хреста Тетяна Волкової.

 

 

Людмила Охріменко – перша жінка-письменниця удостоєна відзнаки міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» за кращий роман на військову тематику.

  9 вересня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбулась презентація роману «Оскар», української письменниці Людмили Леонідівни Охріменко. У 2021 році книга отримала спеціальну відзнаку журі міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2021», як кращий роман на військову тематику.

  Дещо раніше, у 2018 році її оповідання «Заїда», також було відзначено журі цього конкурсу. Твір увійшов до збірки оповідань з інклюзивної тематики.

На сьогодні світ побачили 6 книг авторства Людмили Охріменко, ще дві готуються до друку.

  Людмила Леонідівна уродженка Дніпропетровської області. До анексії Криму родина письменниці проживала на півострові. Свою творчість Людмила Леонідівна довгий час сприймала як хобі, більше займалась бізнесом та роботою в державній службі. Паралельно багато навчалась (має три дипломи про освіту з відзнакою).

  Письменниця, яка понад 40 років не спілкувалась українською мовою, не писала і не читала, після подій 2014 року, зробила вибір на користь всього українського. Родина тоді жила вже у російськомовному Харкові, тож як згадує письменниця було не просто «звертати на себе увагу», але спілкуватись українською в побуті і публічно – це була принципова позиція.

  Загалом, Людмила Леонідівна впевнена, що українці не вчать свою мову, вони її згадують. Потрібно лише визначитись для себе – говорити, писати, читати лише рідною мовою.

  2014 рік став переломним для Людмили Леонідівни не лише у мовному питанні. Вона стала активно волонтерити, їздити на передову, співпрацювати з військовими.

   Роман «Оскар», який було презентовано цього дня, народився саме від такої співпраці. Цей твір присвячено воїну розвіднику, кримському татарину за походженням, який у 2015 році потрапив у полон до рашистів.

   Як сталося так, що Людмила Охріменко написала роман на замовлення вона розповіла під час зустрічі, розповіла і про те, що після виходу книги у світ із «замовником» більше ніколи не спілкувалась. Для того аби зрозуміти дану ситуацію напевно слід прочитати роман, у якому знайдуться всі відповіді.

Під час зустрічі Людмила Охріменко, також познайомила присутніх з іншими своїми творами. Привідкрила гостя і деякі факти з особистого життя.

   Загалом зустріч, яка тривала трохи більше години, пройшла, як кажуть на одному подиху – це відзначили всі присутні, які були приємно вражені знайомством з Людмилою Охріменко. Яка до сьогодні, була відома вузькому колу читачів, як авторка переважно жіночих романів. Роман «Оскар», як зізналась письменниця відкрив її з іншої сторони, вона мусить і буде далі писати про війну в Україні, аби залишилась пам’ять нащадкам, аби українці знали своїх героїв.

 

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХІІ

  6 вересня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбулась чергова, цікава зустріч з дітьми, сім’ї яких через війну в Україні тимчасово проживають у нашому місті. В цей день бібліотекар Надія Ковальчук запропонувала юним гостям намалювати осіннє дерево в нетрадиційній техніці малювання. За пензлики дітям слугували ватні палички, якими маленькі художники вправно розписували свої картини. Всі малюнки вийшли надзвичайно яскраві, адже на них переважали теплі осінні кольори – помаранчевий, жовтий, червоний. Дехто з присутніх намалював дерево японської сакури, щоправда в кольорах українського прапора.

   На завершення зустрічі діти, бібліотекарі та волонтерка від Червоного хреста Тетяна Волкова, яка супроводжує дітей пограли у веселі ігри. Прощаючись діти отримали в подарунок солодощі.

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки ХІ

  31 серпня до Славутської міської бібліотеки для дорослих знову завітали внутрішньо переселені дітки. Бібліотекарі Надія Горопаха та Надія Ковальчук запросили їх на майстер-клас, який провели разом з волонтерами Червоного хреста.

  В ході цікавого і як завжди веселого, наповненого позитивом і дитячим сміхом заняття, дітлахи робили кольорові закладки для книг. Таким чином майстер-клас став символічним, адже завтра перше вересня і майже всі присутні діти сядуть за підручники. Тож бібліотекарі користуючись нагодою привітали дітей з Днем знань, а волонтерка Тетяна Волкова подарувала дітям від Червоного хреста солодкі подарунки.

   Але на цьому зустріч не завершилась, діти розділившись на дві команди взяли участь у веселому конкурсі силачів. За умовами якого діти з гирею, за яку служила коктейльна трубочка затиснута під носом, мали виконати кілька простих вправ – пострибати, поприсідати і таке інше, кому це вдалось - той переміг. Скажимо відверто, сміялись всі і діти і дорослі. А ті хто думають, що це просто пропонуємо спробувати! Всім удачі! Ваша Славутська міська бібліотека для дорослих)))

 

 

 

З Днем знань!

  От і скінчилося ще одне літо. Зазвичай для школярів воно сповнене веселощів і радості, але цього року для всіх воно було особливим, з присмаком гірких втрат і тривоги. Багатьом дітям довелось залишити свої домівки і добрих друзів. Але життя в Україні триває і першого вересня за традицією шкільний дзвінок покличе школярів у захопливу мандрівку дивовижною Країною знань. Пройти її легко і цікаво дітям завжди допомагає і наша бібліотека. Яка забезпечує школярів необхідною літературою.    Ось і до 1 вересня Славутська міська бібліотека для дорослих підготувала тематичну книжкову виставку під назвою “З Днем знань!» На ній наші читачі знайдуть цікаві довідники зі шкільних предметів, які полегшать навчання та зроблять його цікавим. На особливу увагу заслуговують і нові видання від Українського інституту книги – це серія «100 фактів», де юні читачі прочитають про дослідження космосу, комах, птахів і тварин.

  Разом з цими та іншими представленими на виставці книгами діти потраплять у захоплюючий світ науки та навколишнього середовища.

 

 

Живі, поки пам’ятаємо…

    29 серпня в Україні відзначається День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. В цей день в ході Іловайської операції загинула найбільша кількість українських воїнів. Вони полягли в полях засіяних соняшником, урожай якого у 2014 році так і не зібрали. Відтоді квітка соняха стала символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами.

  З нагоди відзначення цього пам'ятного дня у Славутській міській бібліотеці для дорослих оформлена тематична книжкова виставка під назвою «Живі, поки пам’ятаємо…».

     До уваги читачів книги, які описують Іловайську трагедію та війну на Сході України. Крім цих видань на виставці представлені книжкові видання про жителів Хмельницької області, які віддали своє життя за незалежність України.

    Пам’ятаймо наших героїв - це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівкам. Адже герої живі, поки жива пам'ять про них.

 

 

 

 

"Сильна! Єдина! Вільна!"

  Зима 2022-го року принесла нам повномасштабну війну, лють, страх і горе – але одночасно й безліч приводів для гордості за нашу країну і людей.

 "Сильна! Єдина! Вільна!"- книжкова виставка та невелика фотозона, яка дарує багато емоцій читачам Славутської міської бібліотеки для дорослих.

У кожного – свій фронт, у нас цей фронт – культурний.

Ми вистоїмо та переможемо!

 

 

 

Синьо - жовтий символ України

  День Державного Прапора України - державне свято України, присвячене одному з її державних символів - Прапора України.

    І тому ми хотіли б запросити вас до нашої бібліотеки, щоб усі разом відсвяткувати таке, здавалося б, молоде але дуже значуще свято - День Державного Прапора України. Адже прапор - це один із головних символів нашої країни, пам'ятка про часи скрути та невизнання, про боротьбу за сильну та незалежну державу - за нашу Україну.

  Якщо вас цікавить історія походження українського прапору, якщо ви бажаєте знати, що насправді означають блакитний та жовтий кольори нашого стягу, тоді ми радимо вам завітати до читальної зали міської бібліотеки для дорослих, де з 21 серпня експонується книжкова виставка до Дня Державного Прапора України «Синьо - жовтий символ України».

Як завжди, з нетерпінням чекаємо на вас.

 

 

 

Перший Спас - на воді стоять, другий книжкова виставка Спас - яблука їдять, третій Спас - на зелених горах полотна продають

 

   У серпні відзначають три Спаси – три свята на честь Ісуса Христа.

  З цієї нагоди в міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «Перший Спас - на воді стоять, другий книжкова виставка Спас - яблука їдять, третій Спас - на зелених горах полотна продають».

  «Спас» – скорочена назва від слова «спаситель» (рятівник), яким церква вважає Сина Божого.

Возвеличують три Спаси – 14, 19 та 29 серпня.

14 серпня

  Перший Спас (Медовий Спас, Спас на воді) відомий у народі як свято Маковія. Вшанування пам'яті семи мучеників Маккавеїв (вони, зрікшись язичництва, й під час тортур залишилися вірними Богові) супроводжується освяченням води, хлібного колосся та квітів. Найбільша увага – меду та маку.

Цього дня печуть коржі з маком нового врожаю. Шулики кладуть до макітер і поливають медом. А він, золотистий, запашний, ніби осяяний сонцем, здається, панує над усім, ллється нескінченною живлющою річкою. Кажуть: життя солодке, як мед. І йдуть купатися, бо вважається, що вода на Маковія цілюща.

  А ще складають маковійки – букетики з колосків, маківок та квітів (неодмінно миколайчиків), вставляють до сотвореного дива запалені в церкві свічечки й моляться, бажаючи всім щастя.

19 серпня

    Другий (Яблучний) Спас, або Преображення Господнє, присвячений великій події у житті Ісуса Христа, коли на горі Фавор під час молитви Його лице просяяло, а одяг став білим та блискучим. Саме тоді апостолам відкрилося світло й слава Божества.

   На честь цього святять яблука, груші та пшеничний чи житній жмут (сніпок). Його перев'язують стрічкою й довго зберігають. Ця «Спасова борода» («коза», «перепілка») уособлює дух родючого поля й мовби благословляє мить, коли вже можна їсти яблука з медом та пригощатися легким вином.

   На Спаса поминали померлих родичів. Це давня українська народна традиція – відголосок прадавнього культу предків. За народною міфологією, це третій прихід мерців на світ у весняно-літньому сезоні: вони з’являються на Страсний Четвер, на Зелені Свята і на Спаса.

29 серпня

    Третій Спас (Горіховий, Хлібний, Спас на полотні) символізує перенесення нерукотворного образу Ісуса Христа з міста Едесси до Константинополя. Після свята Успіння Пресвятої Богородиці закінчувалася жнива, а значить, на Третій Спас уже пекли новий хліб і пироги з борошна нового врожаю. Ще цей Спас називають Горіховим, бо достигають лісові горіхи, і їх можна було заготовляти і освячувати в церкві.

   На Горіховий Спас в багатьох містах раніше влаштовували ярмарки, де продавали домоткані полотна. У народі говорили: «Перший Спас — на воді стоять, Другий Спас — яблука їдять, Третій Спас — на горі полотна продають». Звідси ще одна його назва – «Спас на полотні», або Полотняний Спас. Вважалося, що торгівля в цей день буде особливо сприятливою.

    У цей день випікають хліб із нового врожаю, і після освячення він є головним на столі цього дня. Поряд також мають бути мед, яблука та горіхи. Як і на Маковий Спас, цього дня треба освячувати воду, а воду з підземних джерел вважають цілющою.

 

 

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки Х

  16 серпня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий майстер - клас для дітей переселенців. Заняття було проведено спільно з волонтерами товариства Червоного Хреста.

    Цього дня діти виготовляли поробки з паперу.

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки ІХ

  11 серпня у Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий фільмопоказ для діток переселенців.

На хвилі читацьких захоплень

 

 З урахуванням ініціативи молодіжних рухів і організацій України - щоб підтримати інтеграцію української молоді до європейської спільноти, стара радянська традиція нарешті пішла в минуле, Указом Президента № 333/2021 святкування Дня молоді перенесено на 12 серпня. З цієї нагоди Славутська міська бібліотека для дорослих презентує молоді, добірку книг талановитих авторів, письменників сучасного покоління.

  До вашої уваги серія «Сучасна європейська підліткова книга», до якої увійшла трилогія Анни Лачиної – «Дзвінки до друга», «Украдений цвіт», «Кохання під зіркою Сіріуса». Події, які розгортаються на сторінках трилогії розповідають про двох сестер, про два характери, два світогляди, про пригоди і звісно ж про кохання.

  Наступна книга з серії «Сучасна європейська підліткова книга» – «Позолочена рибка». У ній авторка Барбара Космовська піднімає тему непростих сімейних стосунків. Розлучення батьків стає неабияким випробуванням для доньки. Що робити, коли звичний тобі світ зруйновано, як зрозуміти і пробачити вчинок рідних людей? Відповіді на ці питання шукайте у книзі Б. Космовської.

    Завжди говорити людям правду. Чи це просто? Чи завжди потрібно? Крістіна Міхельс пише про це у своїй книзі «Правда із присмаком кави».

Любителям детективної напруги і небезпечних пригод стане до вподоби повість Миколи Гайдамаки «Кібершулер».

       Є люди, після зустрічі з якими хочеться вимити руки з милом. І, як на зло, - саме завдяки їм ми отримуємо свій перший досвід у тій чи іншій життєвій ситуації. Надя Біла і її повість «Крута компанія» багато що пояснить з цього приводу.

    Також до вашої уваги, фантастична повість Валерія Савотіна «Ти все зміниш учора», мелодраматичний детектив із французьким шармом «Змарновані мрії» автор Мішель Бюссі, роман Марка Леві «Закоханий привид».

Навдивовижу світла і зворушлива історія «Старий будинок» від Олександри Дорожовець, про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов’ю зробить ваш вечір в товаристві книги справді приємним і незабутнім.

    Знайдуть своє місце в душі і у серці читача, чудові книги таких авторів як: Йоанна Ягелло, Джон Грін, Деніел Кіз, Михаїл Гранд, Марк Леві, Джоджо Мойєс, Макс Кідрук. Книги цих та багатьох інших українських та зарубіжних авторів ви знайдете на виставці під назвою - «На хвилі читацьких захоплень» у Славутській міській бібліотеці для дорослих.

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки VIII

  9 серпня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий майстер - клас для дітей переселенців. Заняття було проведено спільно з волонтерами товариства Червоного Хреста.

  Цього дня діти виготовляли поробки з паперу. Вони прикрашали чорно-білі шаблони балерини та казкової принцеси різнобарвними метеликами, які вирізали власноруч.

  В підсумку, кожен учасник майстер-класу отримав надзвичайну яскраву, об'ємну картинку, а також гарні емоції від дружнього спілкування з новими друзями.

 

 

 

За гарним настроєм до бібліотеки VII

    Сьогодні до Славутської міської бібліотеки для дорослих вчергове завітали діти, сім'ї яких через війну в Україні вимушено проживають у нашому місті. На даний час ними також опікуються волонтери Червоний Хрест Славута, які спільно з бібліотекарями організовують дозвілля малюків.

   Цього разу в бібліотеці панувала дуже творча атмосфера. Діти створювали малюнки. Особливістю роботи було те, що малювали незвичними пензликами. Ясрава фантазія і гарний настрій допомогли дітям створити такі чудові малюнки.

 Також цього дня бвібліотекарі запросили дітей до перегляду мультиплікаційного фільму.

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки VI

 

    2 серпня до Славутської міської бібліотеки знову завітали діти, які через війну в Україні тимчасово проживають у Славуті.

    Цього дня діти разом з бібліографом Надією Ковальчук робили яскраві поробки у вигляді кошиків. Майстер - клас пройшов весело та цікаво.

 

 

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки V

   26 липня, напередодні Дня Української Державності, який українці цього річ відзначатимуть вперше 28 липня, Славутська міська бібліотека для дорослих спільно з волонтеркою Червоного Хреста Тетяною Волковою, провела захід для дітей чиї родини вимушено перебувають в Славуті у зв'язку з воєнними діями на території нашої країни.

  До слова, співпраця бібліотеки з Червоним Хрестом не випадкова, нещодавно дане товариство започаткувало у Славуті проект з психологічної підтримки дітей переселенців. У свою чергу Славутська міська бібліотека для дорослих може похизуватися хоча й невеликим, але успішним досвідом роботи з дітьми, сім’ї яких через війну в Україні тимчасово проживають у нашому місті. Для них у бібліотеці проводились майстер-класи та інші розважально-ігрові заходи.

  Цього дня на перше знайомство до Славутської міської бібліотеки для дорослих завітало шестеро активних, веселих та життєрадісних непосидючок, для яких бібліотекарі підготували цікаві майстер-класи. Розпочали з виготовлення симпатичних значків із зображенням веселих смайликів. Далі діти навчились робити китайські віяла з паперу. Багато хто обрав для своєї поробки кольори Державного стягу України. На завершення зустрічі бібліотекарі запропонували дітям намалювати картину своїми руками, в прямому значенні слова «руками». І хоча фото на нашому сайті на може повною мірою передати все буйство кольорів та відтінків, що врешті вийшли на «полотні», повірте – це маленький шедевр, адже створений з веселою посмішкою і гарним настроєм дітей, дехто навіть зізнався у тому, що в цей день їм вдалось здійснити свою давню мрію помалювати руками. А це у свою чергу найкраща подяка організаторам заходу, які ставили перед собою мету – подарувати дітям побільше позитивних емоцій та дружного спілкування.

 

 

 

Вільна у віках

 28 липня, у День Хрещення Київської Русі-України, вперше відзначатиметься державне свято – День Української Державності. З цієї нагоди в Cлавутській міській бібліотеці для дорослих відкрито книжкову виставку «Вільна у віках».

  Презентовані на виставці видання містять послідовний виклад перебігу історичних подій на території України від найдавніших часів до сьогодення. Представлені книги розповідають про княжі часи, історію створення Конституції України, основні її засади, виховують почуття патріотизму до своєї країни, поваги до національних героїв.

   Особливе місце на виставці мають книги про сучасну війну. Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, ми молимось за тисячі наших захисників, які зі зброєю в руках захищають кордони нашої держави і з неймовірним болем у серцях згадуємо тих кого з нами вже немає, але вони назавжди в нашій пам’яті. Міцні духом, сильні і незламні – сучасні герої, приклад для наслідування, вони наша опора, вони – віра у те, що все буде Україна! Оскільки наша держава – це країна неймовірної краси. Це країна, котра найбільше прагнула волі і найменше мала її. Україна – це держава, яка протягом усієї своєї історії боролася за волю, за щастя, за незалежність. І в представлених на даній виставці книгах ви знайдете тисячі підтверджень і свідчень цим словам.

 

 

 

 

Івана Купала – барвисте давнє свято

   Популяризація народних свят, обрядів та традицій є завжди актуальною у роботі Славутської міської бібліотеки для дорослих.

   З нагоди свята Івана Купала у бібліотеці презентується книжкова виставка «Івана Купала – барвисте давнє свято».

 Представлена література ознайомить з культурою побуту українського народу, з історією виникнення свята Івана Купала, пов’язаними з цим днем звичаями, обрядами, прикметами, повір’ями та традиціями святкування.

 

 

 

 

 

Стабільність Конституції – стабільність держави

  Напередодні Дня Конституції України в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих презентовано книжкову виставку «Стабільність Конституції-стабільність держави». Представлені матеріали ознайомлять читача з важливими етапами історичного розвитку України на шляху до становлення України, як конституційної держави. З яких Ви дізнаєтесь про значення Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, про те що День Конституції України - свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини!

    На виставці представлені такі книги: «Конституція України», «Конституція української гетьманської держави», «Історія України», «Історія української Конституції»,також тут знайшло місце пізнавальне видання про Народний Рух, цікаві факти про Україну знайдете в книзі - «1000 фактів про Україну». Приверне увагу читачів і яскравий альбом Дмитра Малакова під назвою «Мальовнича Україна», який розповідає про багатовікову культуру та мальовничу природу нашої держави. 

 

 

 

Стогнала земля від біди і тривоги

   З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні у читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих діє книжкова виставка «Стогнала земля від біди і тривоги».

  22 червня 1941 року розпочалася нова фаза Другої світової війни, яка захопила територію сучасної України. Згідно зі статистичними даними в ній загинуло близько 20% українців. Скорботна подія була започаткована президентом Леонідом Кучмою в листопаді 2000 року. На жаль, сьогодні війна знову прийшла в Україну. Російські загарбники знищують українські міста та села, вбивають військових та цивільних. Однак ми віримо, що зовсім скоро на нас чекає перемога, яка буде дуже важливою для всього українського народу.

Пам'ять про ту страшну війну, яка мала б не повторитися ніколи, пекучим болем ожила сьогодні в серцях всіх українців, адже ми свідки і учасники сучасної агресії росії проти України.

   Про те що «братній» народ ніколи не був таким, про звірства нацистів у ІІ світовій війні, про вічний подвиг народу, що відстоював свою свободу на своїй Богом даній землі, написано безліч цікавих та пізнавальних книг. Тож відвідувачі бібліотеки знайдуть на виставці - «Стогнала земля від біди і тривоги», видання з історії, наукові праці, архівні документи, які містять фотографії, спогади учасників ІІ світової. 

 

 

 

Зелена неділя у батьківській хаті

    Під такою назвою в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих презентовано виставку книг, з нагоди Свята Трійці, яке цього року припадає на 12 червня.

  Трійця – одне із найбільших, після Різдва та Великодня, православних свят, яке відзначається на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа, тому в народі його ще часто називають П’ятидесятниця.

   Свято Трійці символізує розквіт природи і початок нового життя. В цей день прийнято прикрашати свої оселі гілками дерев, духмяними стеблами лугових трав та квітами. І хоча ця традиція прийшла до нас ще з дохристиянських часів, вона є частиною духовної культури українського народу.

    Книги, які зібрані на виставці «Зелена неділя у батьківській хаті», що діє в читальній залі міської бібліотеки для дорослих знайомить читача із історією і традиціями святкувань Трійці. Також, тут ви знайдете книги про історію, звичаї, обряди, символіку, повір’я загалом. Вашу увагу привернуть: етнокультурологічні дослідження «Етнологія для народу» Ігнатенко І., присвячені традиціям, обрядам, прикметам, звичаям та віруванням українців; книга Скляренка В. М. «Українські традиції і звичаї» - розповість про витоки народної культури. Нікого не залишить байдужим і запам’ятається надовго яскраве видання «Мудрість тисячоліть» в якому зібрані сотні притч та афоризмів.

   Отож, запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку літератури, яка зацікавить читачів різного віку, особливо тих, кому не байдужа духовна спадщина і культура українського народу.

 

 

Подаруй посмішку другу

   Напередодні світлого і гарного свята Трійці, в Славутській міській бібліотеці для дорослих пройшов майстер-клас під назвою «Подаруй посмішку другу», який провела бібліограф бібліотеки Надія Ковальчук. До участі у ньому було запрошено дітей, які через війну в Україні тимчасово проживають у Славуті.

  За понад годину, поки тривав майстер-клас, діти виготовили по кілька екземплярів яскравих і веселих значків із зображеними на них смайликами.

   Варто зауважити, що атмосфера, яка завжди панує на таких міні заходах у бібліотеці підкорює всіх своєю невимушеністю, безпосередністю та легкістю, яка при суща дітям. Тож всі учасники майстер класу отримали від такого корисного спілкування лише позитивні емоції та великий заряд гарного настрою, а ще чудовий подарунок та пам’ятне фото на згадку.

 

 

 

День дитинства разом з бібліотекою

  31 травня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся захід з нагоди Міжнародного дня захисту дітей - «День дитинства разом з бібліотекою». Цей день щорічно відзначається 1 червня.

    На прекрасне свято радості, добра і надії до бібліотеки завітали діти, які через війну в Україні вимушено залишили свої домівки і тимчасово проживають в нашому місті.

    Стартувала святково-розважальна програма з короткого екскурсу в історію дитячого свята. Про яке розповіла завідуюча бібліотекою Надія Горопаха. Далі на дітлахів чекала музично-рухлива гра, яку провела бібліограф бібліотеки Надія Ковальчук. В ході якої учасники весело танцювали, а коли музика стихала мали швидко знайти собі пару за кольором стрічки пов’язаної на зап’ястку. Після жвавого і активного конкурсу діти трохи перепочили, і тим часом позмагались за звання наймудрішого і найкмітливішого в конкурсі загадок «Мудрий лис».

    Радість і гарний настрій супроводжували учасників свята і у веселій забаві з надування повітряної кульки, і тоді коли із зав’язаними очима діти годували один одного яблуками.

    Окрема подяка за активну позицію і співпрацю, від працівників Славутської міської бібліотеки для дорослих, для Олени Миронюк, вихователя дітей. Вона супроводжує дітей на всіх заходах і є їх активною учасницею.

    Завершувалось дитяче свято в бібліотеці, врученням солодких подарунків. Всі учасники отримали маленькі букети з цукерок, а також зробили пам’ятні фото біля фотозони, яку бібліотекарі прикрасили яскравими, різнобарвними квітами і веселими смайликами.

 

 

 

 

 

Щоб такого почитати?

    Традиційно в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії. Бібліотекарі Славутської міської бібліотеки для дорослих підготували три нові постійнодіючі виставки для наших юних читачів.

   Перша виставка «Щоб такого почитати» на ній представлена різножанрова література для любителів коміксів, пригод, цікавих історій, нереальної фантастики та багато іншого.

   Друга виставочка для наймолодших «Скільки народів – стільки казок» на ній розміщені казочки для наших малюків.

    І третя виставка буде цікава для майбутніх дослідників та науковців «На всі Ваші: Що? Де? Коли? - розумні книги дадуть відповідь завжди».

  Ці книги будуть яскравим відкриттям для наших найменших читачів. І хочемо ще раз наголосити, що всі ці книги ми отримали від Український інститут книги в рамках державної програми поповнення бібліотечних фондів та нагадати, що двері нашої бібліотеки відкриті для читачів будь якого віку.

Чекаємо на Вас наші любі чомучки!

 

 

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки IV

24 травня у Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий фільмопоказ. Такі сеанси гарного настрою будуть проходять в нашій бібліотеці щовівторка. Запрошуємо всіх бажаючих.

 

 

 

Відчуй смак української мови!

 

  Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

 24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

  Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця», пов’язану з ім’ям візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

  Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

  В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року №1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

  До цього свята читальному залі міської бібліотеки для дорослих оформлено книжкову виставку «Відчуй смак української мови!».

 

 

Дай нам силу й відвагу Україні на славу

Український інститут книги

 

  День Героїв — це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі – тих, хто боровся і бориться за Україну.

  День Героїв щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків – борців за волю України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

   У читальному залі міської бібліотеки для дорослих розгорнуто книжкову виставку «Дай нам силу й відвагу Україні на славу», де представлено книжки про лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, вояків ОУН та УПА, героїв сучасності: Небесної сотні та російсько-української війни. Серед яких книги, отримані від Український інститут книги в рамках державної програми поповнення бібліотечних фондів. Перша – це авторська робота професора Київського національного університету ім. Т. Шевченка Миколи Дорошка «Історія України. Події. Постаті. Явища».

  Серія “Політичні портрети”, яка була заснована у 2018 р. за ініціативою Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України у співпраці з «Парламентським видавництвом». Книги містять біографії історичних постатей, що закладали підвалини нашої незалежності, у формуванні єдиної української нації, містять численні архівні документи, у тому числі й ті, що не були доступними раніше.

   Книга кандидата історичних наук Володимира Чопа Нестор Махно: Останній селянський герой. У виданні на основі унікальних архівних та музейних документів, спогадів старожилів, мемуарів учасників подій, фотодокументів приватних колекцій досліджується біографія найбільш контраверсійного українського політичного та військового діяча ХХ століття – Нестора Махна (1888–1934), а також комплекс аспектів історії махновського руху (1917–1923), які до сьогодні оминалися увагою дослідників.

  Також представлено низку книжок про героїв сучасності: Небесної сотні та російсько-української війни.

 

 

 

 

Україна – Європа: спільні цінності

   В Україні у третю суботу травня відзначається День Європи. Це свято для багатьох стало символом спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Прикметно, що Україна – єдина держава у якій День Європи відзначається на державному рівні.

  Сьогодні курс на європейську інтеграцію набув для української держави стратегічного значення. Громадяни України нині у боротьбі із російською агресією відстоюють власне майбутнє, але вони також воюють за спільну європейську мрію і вже вписали власну сторінку у розвиток та майбутнє європейської демократії.

  Святкування Дня Європи в Україні – це також ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням.

 При цьому знаковим є те, що черпаючи натхнення з американських і європейських традицій, ми - українці, стали більше берегти й збагачувати свою культурну і національну спадщину.

  Батькова хата, мамина пісня, дідусева казка, бабусина вишиванка, батькова криниця, мамина калина – усе це родовідна пам’ять, символи України, наші обереги. Найголовнішим з яких є український коровай - хліб, що всьому голова.

  Саме цей, найсвятіший символ добробуту і миру української родини став предметом обговорення на заході проведеному в Славутській міській бібліотеці для дорослих з нагоди відзначення Дня Європи. На зустріч до бібліотеки завітали поважні учасниці клубу “Надвечіря». Розпочалась зустріч з екскурсу до народних традицій пов’язаних з приготуванням святкового короваю та випіканням хліба на щодень. В інформації, яку підготувала працівник бібліотеки Надія Ковальчук прозвучало також чимало українських народних приказок та прислів’їв про хліб.

  Далі, завідувачка бібліотекою Надія Горопаха запросила присутніх поділитись спогадами, розповісти сімейні традиції та привідкрити свої таємниці рецептів випікання запашних пирогів і румяних паляниць. Завершувався захід виконанням мелодійних українських пісень та невимушеним спілкуванням його учасників, які із задоволенням смакували запашною випічкою, приготованою за сімейними рецептами присутніх господинь.

 

 

 

 

 

 

 

Вивчай Європу – змінюй Україну – країна починається з тебе

 

 Славутська міська бібліотека для дорослих щиро вітає славутчан з Днем Європи. Цьогоріч українці зустрічають цей день в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської нечисті свою демократію, свободу, історію, культуру, життя і мрії людей.

       З нагоди Дня Європи міська бібліотека для дорослих організувала виставку літератури на якій представлено літературу про країни Європи, про те, які Україна матиме переваги, вступивши в ЄС. 

 

 

 

День вишиванки єднає українців

    Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя , що в Україні встановили навіть спеціальне свято – День вишиванки. Це свято відзначають щорічно у третій четвер травня.

 День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традицеії створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходів – ц збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави. Загалом це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи садочок.

  День вишиванки відзначили бібліотекарі Славутської міської бібліотеки для дорослих. Зокрема, на абонементі бібліотеки для дорослих, оформили книжкову виставку «День вишиванки єднає українців» та долучилися до акції «Одягни вишиванку» висловивши таким чином свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

 

 

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки III

    17 травня у Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся черговий мультпоказ. Такі сеанси гарного настрою будуть проходять в нашій бібліотеці щовівторка. Запрошуємо всіх бажаючих.

 

 

 

Трагічні сторінки історії

 

   Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Ця дата встановлена з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

   Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.

   На вшанування пам'яті жертв політичних репресій міською бібліотекою для дорослих підготовлена книжкова виставка «Трагічні сторінки історії».

 

 

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки II

 

 

   12 травня до Славутської міської бібліотеки для дорослих знову завітали діти, які через війну в Україні вимушено залишили свої міста й домівки. Цього разу бібліограф бібліотеки Надія Ковальчук запросила маленьких непосидючок на майстер-клас, який був приурочений Дню матері та Дню сім’ї. Разом з бібліотекарями і виховатилем діти власноруч виготовили рожеву маргаритку та сонячну кульбабку. Остання була зроблена у вигляді прикраси на волосся.

 

    Тож, по завершенні майстер-класу, дівчатка прикріпили кульбабки собі у зачіски і залюбки позували для пам’ятного фото на згадку.

 

 

Без сім’ї і свого роду, нема нації народу

   Славутська міська бібліотека для дорослих щиро вітає всіх мам зі святом весни, надії і любові – з Днем матері та з Днем сім’ї!

  З цієї нагоди, а також до Міжнародного дня сім’ї, який відзначатимемо 15 травня в читальній залі міської бібліотеки для дорослих оформлено книжкові виставки: «Без сім’ї і свого роду, нема нації народу», «Мама – головна людина в житті кожного». Увазі відвідувачів представлено різноманітну літературу, яка стосується матері, як берегині домашнього вогнища, джерела ніжності, любові і краси, родини, дозвілля, виховання, тощо.

    День матері, який щороку відзначається у другу неділю травня – найкраща можливість нагадати найдорожчим людям на землі, як сильно ми любимо і цінуємо їх. Бажаємо всім радісних подій і щирої гордості за своїх дітей, міцних обіймів і дзвінкого сміху, світлих емоцій і великих чудес, щасливих днів і чудових сімейних свят.

 

 

За гарним настроєм - до бібліотеки I

  У Славутській міській бібліотеці для дорослих відбувся показ дитячого художнього фільму. Перший сеанс відвідали діти та підлітки з числа внутрішньо переміщених осіб. Така ініціатива виникла задля того, аби відволікти дітей від реалій війни і зайняти малечу чимось цікавим , розважальним та пізнавальним.

  Варто зауважити, що подібна робота буде проводитись у бібліотеці на постійній основі. На сеансах, які можуть відвідувати всі бажаючі, демонструватимуться, як дитячі художні фільми так і мультиплікаційні. Крім того для дітей проводяться цікаві майстер-класи.

 

 

Тільки пам'ять не сивіє

 «Цьогоріч ми кажемо «Ніколи знову» інакше. Ми чуємо «Ніколи знову» інакше. Це звучить болісно, жорстоко. Без оклику, а зі знаком питання. Ви кажете: ніколи знову? Розкажіть про це Україні. 24 лютого слово «ніколи» стерли. Розстріляли й розбомбили. Сотнями ракет о 4-й ранку, якими розбудили всю Україну. Ми почули моторошні вибухи. Ми почули: знову!»

                                                   

 Президент України

Володимир Зеленський

 

  8 травня Україна  разом з усім цивілізованим світом вшановує кожного, хто загинув під час Другої світової війни. До цієї європейської традиції наша держава вперше приєдналася у 2014 році. Гаслом Дня памяті та примирення стали прості слова – «Ніколи знову», але 24 лютого історія зробила коло. Україна, яка і без того довгі роки була заручником росії, сьогодні зі зброєю в руках,  змушена відстоювати свою територіальну цілісність. Ціна яку платить Україна за волю і незалежність – це життя справжніх патріотів, героїв України і ще десятків тисяч мирних громадян.

    Кожного дня мільйони українців вмирають з кожним із них, а тоді повстають із ще більшою силою, вірою та молитвою, аби перемогти рашистську нечисть, аби пам’ятати подвиг і самопожертву своїх співвітчизників.

   Минають довгі сповнені гніву, невимовного болю і розпачу дні і місяці війни в Україні, але ніколи не буде стертий з пам’яті нашого народу подвиг, героїзм та відвага наших  захисників, назавжди в нашій пам’яті і справжні герої  Другої світової війни, яких вшановуємо 8 травня.

  До Дня пам`яті та примирення та до Дня Перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні в Славутській міській бібліотеці для дорослих оформлено  тематичну  книжкову  виставку «Тільки пам'ять не сивіє». Серед представлених видань книга з історико-меморіального серіалу «Безсмертя. Книга памяті України. 1941-1945». Ця серія є скромною даниною незгасної памяті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини, хто залишився патріотом України.

  Є на виставці і книга Володимира Литвина «Україна в Другій світовій війні (1939-1945). Рекомендована, як підручник для студентів та викладачів, вона продовжує серію видань присвячених найскладнішим періодам Української історії.

Тут же знаходяться збірник «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» та книга «Війна і міф. Невідома Друга світова».

    З поміж представленої на виставці літератури є книги і про окупацію Славутчини в роки Другої світової. До уваги читачів збірник документів Владислава Берковського «Життя в окупації. Славута і Славутчина в 1941-1943рр.», документальна повість-хроніка «Котел. З Гурбів до Славути. 1944р.» автор Микола Руцький та інші.

 

 

 

 

Мак на спомин

   8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, а також річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті  понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

  Символом пам’яті про жертви Другої світової війни в світі, є квітка червоного маку, який є символом сонця, волі та гордості.

  До пам’ятної дати, в Славутській  міській бібліотеці для дорослих презентовано виставку тематичної літератури «Тільки пам'ять не сивіє», а також було проведено майстер-клас з виготовлення квітки маку “Мак на спомин”. Символічне зображення такого маку у вигляді чотирьох кіл, що накладаються одне на одне розробив Харківський дизайнер Сергій Мішакін.

  Це графічне зображення є своєрідною ілюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

   До участі в заході бібліотекарі запросили дітей, які через війну в Україні змушені були залишити свої домівки. Сьогодні сім’ї цих дітей проживають у Славуті.

  Варто зауважити, що присутні на заході діти із захопленням сприйняли ідею участі у майстер-класі. Зустріч пройшла у щирій та невимушеній атмосфері. По завершенні діти зробили пам’ятне фото на згадку.

  Щодо традиції вшановувати жертв військових та цивільних збройних конфліктів, цією гордою квіткою, то  з’явилась вона  в 1914 році, після завершення Першої світової війни.

  В Україні здавна казали: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. Тому червоний мак не лише європейський, але й український символ скорботи про героїв, загиблих у кровопролитних війнах.

  Україна вперше приєдналася до європейської традиції у 2014 році. Гаслом Дня пам’яті та примирення стали прості слова - "Ніколи знову" і "Пам'ятаємо. Перемагаємо".

  Та, нажаль 24 лютого цього року історія повторилась і сьогодні наша мирна, вільна Україна, в якій живуть щирі патріоти переживає жахливу війну. Свідками якої ми з вами є. Страшне лихо, яке принесла на нашу землю росія ми будемо пам'ятати завжди, так само як пам’ятаємо про злочини нацистів в часи Другої світової війни. Ця пам'ять робить нас сильнішими.

   Сьогодні ми захищаємо свою землю і обов’язково переможемо. Небо над Україною знову буде синім, а поміж пшеничного колосу розцвітуть червоні маки, які назавжди в пам’яті про минулих і сучасних героїв, хто в різні часи відстоював і сьогодні стоїть на сторожі нашої незалежності, волі і свободи.

 

 

 

 

 

Чорний біль над білим світом

 

  26 квітня, минає 36-та річниця аварії на ЧАЕС. Цього року Чорнобиль встиг пережити другу катастрофу - окупацію російськими загарбниками. На цьому наголосили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

     Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. Вони спотворили вулиці Чорнобиля, залишили вибухові снаряди та небезпечні пастки, розграбували офіси підприємств та автомобілі для перевезення РАВ". Та найжахливіше, що через дії окупаційних військ росії мало не повторилася трагедія світового масштабу, яка назавжди залишиться в памяті всіх українців і цілого світу, як найстрашніша екологічна катастрофа в історії людства.

   Трагедія, яка сталась 26 квітня 1986 року забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців.

  Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження.

  До 36-річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції працівниками Славутської міської бібліотеки для дорослих було підготовлено книжкову виставку «Чорний біль над білим світом».

    Серед представленої на виставці літератури окремо можна відзначити книгу розповідь «Біль і тривоги Чорнобиля», збірку документальних, публіцистичних і художніх творів «Чорнобиль. Дні випробувань», художньо-документальний роман Нобелівської лауреатки 2015 року Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва». Ці та інші представлені на виставці книги – це память про жахливу трагедію, про подвиг і самопожертву людей, українців, справжніх героїв, які 36 років тому захистили світ від екологічної катастрофи, а сьогодні їхні сини та онуки відстоюють мир на Богом даній найкращій в світі країні – Україні.

 

 

Сяйво Великодньої писанки

 

   Великдень – одне з найвеличніших і найвизначніших християнських свят. Ми відзначаємо його на честь воскресіння Ісуса Христа, який здолав смерть і подарував всьому світу надію і віру на вічне життя.

  Цьогоріч свято Паски припало на 24 квітня. З цієї нагоди працівники Славутської міської бібліотеки для дорослих підготували виставку тематичної літератури під символічною назвою – «Сяйво Великодньої писанки».

   До переліку книг, які представлені увазі відвідувачів бібліотеки увійшли видання з народознавства, етнології, декоративного мистецтва. На особливому місці книги, що розповідають про історію, мистецтво створення і розпису колоритних і самобутніх писанок – яскравого символу величного свята.

   Зацікавить нашого читача і представлена на виставці трилогія під назвою «Етнографічні групи українських Карпат. 1. Гуцули. 2. Лемки. 3. Бойки». Цей великий науковий проект підготовлений вченими академічного Інституту народознавства НАН України стане в нагоді не лише дослідникам і науковцям, а й всім тим хто цікавиться культурним спадком України. Це тритомне видання Славутська міська бібліотека для дорослих отримала наприкінці минулого року від Українського інституту книги в рамках державної програми поповнення бібліотечних фондів.

   До слова, завдяки цій програмі бібліотека була забезпечена також сучасними україномовними дитячими виданнями. Тож від початку 2022 року в міській бібліотеці  для дорослих відкрито абонемент для дітей. Відтак створюючи виставку працівники бібліотеки не залишили без уваги і юних славутчан. Які знайдуть там цікаву і пізнавальну книгу Наталки Малетич «Великодня історія». Вона запросить юного читача в мандрівку до стародавнього Капернаума, де жив і проповідував Ісус.

   Всі книги представлені на даній виставці надруковані українською мовою. Видання будуть цікавими як дорослим так і дітям, адже розповідають про історію, національні традиції, культуру та звичаї найвеличнішого свята – Великодня.

 

 

 

 

 

Веселкова наша мова

    21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято, до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. В Україні цей день відзначають з 2002 року, хоча проблема мови на українських землях, як відомо нараховує кілька століть.

   Як писав відомий український поет Володимир Сосюра: «Без мови немає народу, як сонця без сяйва тепла». З цим важко не погодитись, адже мова є тим чинником, який відрізняє один народ від іншого. Недаремно ж кажуть, що народ, який забуває свою мову, неминуче гине.

  До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася і Славутська міська бібліотека для дорослих. Напередодні 21 лютого, тут було презентовано книжкову виставку «Солов’їна, барвінкова українська рідна мова…». На ній зібрано словники, енциклопедії з української мови, а також увазі відвідувачів представлено нові видання від Українського інституту книги. З яких читачі дізнаються як народжуються і живуть слова, поринуть у захоплюючий і цікавий світ букв і звуків.

  Окрім виставки працівники бібліотеки підготували і провели зустріч із учнівською молоддю. На захід приурочений Міжнародному Дню рідної мови завітали вихованці 7-класу Славутської гімназії №5, які взяли участь в цікавій та пізнавальній вікторині «Веселкова наша мова». Розпочинаючи захід бібліотекарі Надія Горопаха та Надія Ковальчук запропонували учням розділитись на дві команди. В ході інтелектуальної вікторини, діти весело відгадували загадки, із запропонованого набору слів складали прислів’я. Дуже веселим видався конкурс під назвою «Показуха», де учні за допомогою жестів відгадували фразеологізми.

   Загалом захід, окрім того, що видався дуже цікавим, пізнавальним також допоміг учням оцінити скарби рідної мови. Всі учасники заходу отримали заряд позитивних емоцій та гарного настрою.

 

 

 

ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

    20 лютого, у Славуті біля Пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, відбувся урочистий захід, присвячений 8-й річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні та воїнів-земляків, які загинули в зоні АТО/ООС.

   Сьогодні, Україна вже ввосьме відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні, який покликаний вшанувати учасників подій, що розгорнулись в листопаді 2013 р. початку 2014 року в центрі столиці України.

  Це протистояння українців, яке одержало назву «Євромайдан», а згодом «Революція гідності» - назвуть наймаштабнішою подією в новітній історії України. У свою чергу день 20 лютого стане найтрагічнішою датою в історії самої Революції Гідності, адже саме тоді на Майдані загине найбільше число активістів.

   107 героїв заплатили тоді надвисоку ціну – власне життя, за незалежність і демократичний вибір всієї країни. Майже відразу, загиблих патріотів, українці назвуть – Небесною Сотнею.

  Віддати шану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні у Славуті прийшли міський голова Славути Василь Сидор, секретар Славутської міської ради, заступники міського голови, представники установ та організацій міста, освітяни, громадськість.

   Разом із ведучою заходу, бібліографом Славутської міської бібліотеки для дорослих, Надією Ковальчук, славутчани згадали трагічні події «зими, що нас змінила». Потому до присутніх звернувся міський голова - Василь Сидор. У своїй промові він подякував відважним героям та сучасним захисникам України за самопожертву та відданість. Говорив міський очільник і про нову загрозу вторгнення Росії і про те, які заходи проводяться владою, в тому числі і на місцях у зв’язку із загостренням ситуації на кордоні.

   Продовжуючи захід славутчани вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників України хвилиною мовчання.

На завершення відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку.

 

 

 

Солов’їна, барвінкова українська рідна мова…

Український інститут книги

   Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

   В Україні - це відносно молоде свято, почало писати свою історію з 2002 року, хоча проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

  Про українську мову можна говорити безкінечно. Століттями гнана і переслідувана вона жила в піснях і думах, казках, гострилася і виточувалася в переказах і прислів’ях.

   Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії.

   Славутська міська бібліотека для дорослих підготувала виставку літератури до Дня рідної мови - «Солов’їна, барвінкова українська рідна мова…». На ній зібрано словники, енциклопедії з української мови, а також увазі відвідувачів представлено нові видання від Українського інституту книги. З яких читачі дізнаються як народжуються і живуть слова, поринуть у світ звуків і букв.

    Разом з цими та іншими книгами ви навчитесь правильно висловлювати свої думки, побачите і відчуєте наскільки прекрасна і самобутня українська мова.

Памятаймо, мова – це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

 

 

 

 

Час плине, а пам’ять залишається…

Український інститут книги

  Під такою назвою в Славутській міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, яких вшановуємо 20 лютого.

  Вісім років тому під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

Боротьбу українців 2013-2014 років, назвуть наймасштабнішою подією в новітній історії України. Це протистояння безперервно тривало 92 доби. Його жертвами стали 107 відданих Україні патріотів. Відважну сотню назвуть – Небесною.

    В ці дні ми згадуємо їх знову, бо не маємо права забувати! Вони, сучасні Герої, Українські Ангели залишаться в нашій пам’яті назавжди, адже є гордістю нації і прикладом великої самопожертви, сили духу, стійкості і патріотизму.

   До переліку представленої на виставці у бібліотеці літератури увійшли документальні книги , художні та поетичні твори сучасних письменників, спогади очевидців та учасників «Євромайдану».

   На окрему увагу заслуговує презентований на виставці тритомник - «Хроніка війни 2014-2020». Видання передане для бібліотеки Українським інститутом книги. Перший том серії має назву «Від Майдану до Іловайська», другий – «Від першого до другого «Мінська» і третій том розповідає «Про п’ять років гібридної війни». Автори документального дослідження Дар’я Бура та Олександр Красовицький у своїй трилогії нагадують всьому світу про те, що російсько-українська війна триває, і ми сучасники не вправі забувати про тих, хто зі зброєю в руках захищає благополуччя України.

 

 

 

 

Державний Герб України: історія творення

Український інститут книги

  19 лютого Україна відзначає День Державного Герба.

  Державні символи України були затверджені Верховною радою у 1992 році. 15 січня – гімн "Ще не вмерла Україна", 28 січня – синьо-жовтий прапор, а 19 лютого – тризуб як малий герб.

  В основу зображення сучасного герба та печатки Української Народної Республіки ліг власний знак з монет часів князя Володимира Великого. Тризуб став одним із головних атрибутів незалежної Української держави. Поруч із синьо-жовтим прапором та гімном України Тризуб, як універсальний символ, давно став знаковим для українців усього світу.

    Українці століттями воювали за свою державу і продовжують відстоювати її незалежність на сході. Сьогодні всі українці об’єднуються навколо цієї символіки, яка нам говорить, що українська незалежна соборна держава відбулася і це назавжди. Державна символіка об’єднує українців усього світу, бо де є українська кров – там є український народ, і це для нас святе.

  З нагоди відзначення чергової річниці одного з найголовніших символів України, в читальній залі Славутської міської бібліотеки для дорослих оформлено тематичну книжкову виставку «Державний Герб України: історія творення». На ній представлено книги, як про історію виникнення Тризуба та інших державних символів, так і про історію незалежності України в цілому.

  Також на виставці презентовано нові книги, отримані від Українського інституту книги в рамках державної програми поповнення бібліотечних фондів. Перша – це авторська робота професора Київського національного університету ім. Т. Шевченка Миколи Дорошка «Історія України. Події. Постаті. Явища». У ній автор подає своє бачення основних подій історії України від найдавніших часів до відновлення незалежної держави у 1991 році.

   Друге видання - «Мальовнича Україна», Дмитра Малакова приємно вразить нашого читача історіями про багатовікову культуру нашої держави.

 

 

 

 

Вогонь і полум’я війни чужої

  15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

    Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною і трагічною була десятирічна війна в Республіці Афганістан. З кожним роком історія все далі віддаляє нас від тих страшних подій, але час непідвладний над людською пам’яттю.

       Славутська міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку «Вогонь і полум’я війни чужої» до 33-річниці з Дня виведення радянських військ з Республіки Афганістан. До переліку літератури увійшли книги про історію Афганської війни, які стали болючим спогадом усіх воїнів-ветеранів, а ще більшим болем для родин героїв, що не дочекались найдорожчих людей – синів України.

 

 

 

 

Святкова фотозона до Дня Святого Валентина.

Україною жили, за Україну полягли

  29 січня Україна відзначає річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Минуло понад сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.

   З нагоди пам’ятної дати та з метою вшанування пам’яті перших українських “кіборгів” бібліотекарі Славутської міської бібліотеки для дорослих презентували тематичну виставку літератури «Україною жили, за Україну полягли».

  На даній виставці бібліотека презентує нову книгу, отриману від Українського інституту книги, в рамках Програми поповнення бібліотечних фондів. Вона має назву «Нове державницьке воскресіння України (1917-1918); Україна – східний щит Європи: Уроки історії і сучасність». Автором роботи, яка складається з науково-популярних розповідей про події майже столітньої давнини, є українська письменниця, кандидат історичних наук - Раїса Іванченко.

  Такожна на виставці, присвяченій Дню пам’яті героїв Крут, представлені книги Юрія Сороки «Бій під Крутами», кінороман Костянтина Тур-Коновалова «Крути 1918», спомини і роздуми Михайла Шкільника «Україна у боротьбі за державність в 1917-1921 р.р.» та інші.

 

 

 

 

Голокост – скорботна рана на святій землі

#УкраїнськийІнститутКниги

  27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 Цей День був проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року. У документі говориться про те, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

      Дата 27 січня була обрана не випадково, адже саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Цей табір історики назвуть одним з найстрашніших символів нацистських злочинів.

      Офіційно Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї дати у 2012 році.

Славутська міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку «Голокост – скорботна рана на святій землі». Серед представлених екземплярів є нова книга під назвою «Чорна книга», присвячена темі злочинного знищення євреїв в тимчасово окупованих районах Радянського Союзу та Польських концентраційних таборах під час війни 1941-1945 років. Укладена вона за редакцією Василя Гроссмана та Іллі Еренбурга. У міській бібліотеці для дорослих ця грунтовна праця, яка містить 520 сторінок зібраних свідчень і документів про Голокост, з’явилась наприкінці 2021 року завдяки Програмі поповнення бібліотечних фондів Український інститут книги.

    Загалом представлена на виставці добірка тематичної літератури буде в нагоді при вивченні трагічних моментів нашої історії, адже тільки усвідомлюючи минуле, можна розраховувати на мир та єдність у майбутньому.

 

 

 

І є держава Україна, і є її нескорений народ

   22 січня в Україні відзначається величне національне свято – День Соборності України. День Соборності відзначається щороку в день проголошення Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

    З нагоди цієї дати бібліотекарі міської бібліотеки для дорослих підготували книжкову виставку «І є держава Україна, і є її нескорений народ».

 

 

 

Соборна мати Україна, одна для всіх, як оберіг

   19 січня в приміщенні Славутської міської бібліотеки для дорослих відбулась патріотична бесіда “Соборна мати Україна, одна для всіх, як оберіг». На захід присвячений Дню Соборності України були запрошені учні 7-а класу Славутської гімназії №5.

 Завідувачка бібліотекою Надія Горопаха розповіла про історію свята, яке символізує єдність українських земель і відіграє визначну роль в історії нашої країни. Особливу увагу дітей ведуча звернула на історичні дати, зокрема зауваживши, що День Соборності України щороку відзначається в один і той день – 22 січня. Саме цього дня у 1919 році було оголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Офіційно День Соборності в Україні відзначається з 1999 року.

 Продовжилась зустріч спільним переглядом короткого тематичного документального фільму, який містив захоплюючі історичні кадри тих подій.

На завершення бібліограф Надія Ковальчук запросила учнів долучитися до майстер класу з виготовлення сердечок в техніці орігамі.

    Маленькі синьо-жовті серця діти виклали на мапі України.

 

 

 

Онукам подвиги дідів слугують подвигом величним

  18 січня назавжди увійшло в нашу історію як День вигнання нацистських окупантів зі Славути.

  78 років минуло з того часу. До цієї дати в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Онукам подвиги дідів слугують подвигом величним».

 

 

 

 

 

 

Новий рік приносить казку!

  На абонементі бібліотеки для дорослих відкрилася книжкова виставка-інсталяція "Новий рік приносить казку!".

   Разом з нашими книгами ваші свята можуть стати незабутніми: казковими, романтичними, смачними.

    Всі представлені книги на виставці бібліотека отримала за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Український інститут книги.

Виставка діє з 24 грудня по 14 січня.

Чекаємо на вас!