На варті Вітчизни

День Збройних сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Цей день святкується щороку 6 грудня — в день прийняття в 1991 році Закону України «Про Збройні сили України».

До цієї дати зав. бібліотекою Горопаха Н. А. для учнів 8 класу гімназії № 5 організувала і провела інтелектуальну гру «На варті Вітчизни». Діти з задоволенням розгадували ребуси, розшифровували закодовані паролі та відповідати на питання.

На завершення, учасники заходу підвели підсумки, що потрібно гідно нести високе звання захисника України, дорожити честю і бойовою славою Збройних сил, тому що на наших військових покладена священна місія — боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу.

Україна пам’ятає

 

  День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада (в 2020 році – 28 листопада)

 У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. У тім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору 1932-33 років передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року.

  Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей.

 До Дня пам'яті жертв голодомору у міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку "Україна пам’ятає".

  На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій та художньо-документальні книги відомих українських письменників. 

 

  

 

Вільні творять майбутнє!

 

  З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи в міській бібліотеці для дорослих представлено виставку тематичних видань «Вільні творять майбутнє!».

   На вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції, Революції Гідності та у зв’язку з річницею початку масових акцій громадського протесту, що відбулися під час Революції Гідності у листопаді 2013 – лютому 2014 років, видано Указ Президента “Про відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи”.

 Українськими письменниками, журналістами створено чимало документальних, літературних творів, серед яких – спогади, документи, збірники поезій, фотоальбоми про революційні події, щоб жодна подія важливого періоду в житті України не залишилася забутою.

     Видання, представлені у тематичній виставці до Дня Гідності та Свободи із фондів бібліотеки, є кроком до вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України та сучасних Героїв, завдячуючи яким змінено хід історії нашої держави.

 

 

УЧАСНИКИ ПРОЄКТУ «ГУРТОБУС» ВІДВІДАЛИ СЛАВУТСЬКУ МІСЬКУ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ГРОМАДУ

Мови чарівний голос

 В міській бібліотеці для дорослих розгорнуто тематичну книжкову виставку, присвячену Дню української писемності та мови.

 Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го року і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.

  Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – багата, ніжна й ласкава, мудра, доброзичлива, глибокодумна, чиста, правдива. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про побачене, почуте, прочитане.

 

 

 

А пам'ять священна

  28 жовтня вся країна відзначає День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

  В ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

До цієї дати в читальному залі міської бібліотеки для дорослих оформлено книжкову виставку «А пам’ять священна».

   Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…»

 

 

 

 

Мужність і відвага крізь роки

   14 жовтня в Україні – особливий день, адже відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями.

   Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року на свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже понад півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії, а у 2014 році, указом Президента України було встановлено державне свято День захисника України.

    До цих дат у міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку “Мужність і відвага крізь роки”, присвячену українським військовим. Серед експонованих книг читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

 

 

 

Презентація книг Валерія Напиткіна

  «Codex Slavutensis» та «Codex Universum» - книги, які 5 жовтня, були презентовані у приміщенні міської бібліотеки.

     Автор книг – славутчанин, член Національної спілки краєзнавців України, автор 8 (восьми) книг про Славуту Валерій Напиткін, який використовуючи слайд презентацію, детально розповів про деякі з них.

   Так, «Codex Slavutensis» - книга, видана у 2019 році та присвячена історії архітектури м. Славута, містить світлини більш, ніж 100 будівель різних періодів (церква, костел, інші храми, старовинні будинки, житлові приміщення, млин тощо). Зображення подано у графічному 2Д та 3Д форматах та відповідають дійсним розмірам.

    Ще одне творіння автора - книга «Codex Universum» (що в перекладі означає «Закон Всесвіту») є своєрідним продовженням «Codex Slavutensis» та містить дані про всі знакові будівлі населених пунктів Славутського району також зображених у 2Д і 3Д форматах.

  Крім цього, Валерій Напиткін здійснив короткий екскурс й по іншим, не менш цікавим, роботам. Серед них - книга «Погляд янгола» (спільна робота із Костянтином Сапошко), яка фіксує стан Палацу Четвертинських у селі Стригани Славутського району та «Символіка громад Славутського району» - ілюстроване видання, яке містить повністю затверджений комплект символіки для 79 населених пунктів Славутського району. За підрахунками автора, приблизно 3 тисячі людей брали участь в обговоренні та розробці цих гербів – сільські голови, депутати, вчителі, директори шкіл, учні.

   На завершення ініціатор зустрічі подякував усім, хто сприяв та допомагав у створенні книг, провів пізнавальну лекцію про значення архітектури тощо.

Пресслужба Славутського МВК

 

 

СТУДЕНТИ УНІВЕРСИТЕТУ ТРЕТЬОГО ВІКУ ВІДПРАЦЮВАЛИ ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

 

     Першого жовтня, у міській бібліотеці для дорослих відбулася робоча зустріч студентів Університету третього віку.

   На зустрічі був присутній міський голова Василь Сидор, який привітав студентів із початком навчання:

«Ми бачимо набагато більше результату, ніж планували. Особисто я маю величезне задоволення від роботи, яка проводиться. Саме ваш Університет є тим майданчиком, де ви пізнаєте нове, спілкуєтеся між собою та отримуєте новий досвід».

   Василь Богданович заслухав побажання та пропозиції студентів, у вирішенні яких пообіцяв посприяти.

   Завідуюча бібліотекою для дорослих, викладач-волонтер основ компʼютерної грамотності Надія Горопаха презентувала міському очільнику результати спільної роботи з Університетом третього віку – виграний проект, а саме, уже встановлене обладнання, завдяки якому студенти матимуть можливість безперешкодного пошуку якісної інформації в мережі інтернет.

Студенти обговорили час і формат, визначили напрямки проведення занять у зв’язку з карантином, який вніс корективи у роботу.

    Проректор Світлана Пустовєтова поінформувала присутніх про те, що цього ж дня студентки університету Людмила Ковальчук і Марія Караван взяли участь у відкритій онлайн-лекції навчальної дисципліни «Практична андрологіка та акмеологіка», спрямованій на дослідження особистості в дорослому віці.

   «Наш університет дуже молодий, нам лише рік. Тому було цікаво послухати про досвід Луцького університету, нам ще є до чого прагнути. Але наша основна мета долучити людей до активного життя. Коли ми почали працювати, виявилося, що дуже багато людей поважного віку хочуть розвиватися, спілкуватися, бути потрібними сьогодні і завтра, своїй сім’ї та країні. Тому ми розуміємо, що виконуємо потрібну та важливу місію» — додала Світлана Пустовєтова.

Пресслужба Славутського МВК

 

 

 

А музика звучить…

  У перший день жовтня відзначають Міжнародний день музики. Не можна уявити життя людини без музики. Саме музика має незбагненну владу над людиною. Звичайно, у кожної людини свій смак: хтось слухає класичні твори, а де хто полюбляє сучасні ритми, але все те, що пов’язано з музикою – не старіє. Вона буде жити стільки, скільки буде існувати людина.

  Для тих, хто хоче більше знати про музику, музичне мистецтво та його історію, на абонементі міської бібліотеки для дорослих експонується книжкова виставка «А музика звучить…».

 

 

Бібліотека – світ запитань і відповідей

     До Всеукраїнського дня бібліотек міська бібліотека для дорослих підготували незвичайну інсталяцію з книг.

   Чому «Знак питання» запитаєте ви, а тому що бібліотека – це місце. де можна знайти відповідь на будь-яке питання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бабин Яр: забуттю не підлягає

  29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста - за два дні було вбито 33 771 тисячі євреїв. До 1943 року Бабин Яр став місцем розстрілу до 200 000 чоловік.

   З метою увічнення пам'яті невинно загиблих та у зв'язку з 79-ми роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру міська бібліотека для дорослих підготувала виставку «Бабин Яр: забуттю не підлягає». На виставці представлена література, яка висвітлює ці події.

 

 

 

 

ХІІ Форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі»

  23 вересня у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся триденний ХІІ Форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі».

       На платформі Zoom приєдналися 39 учасників і наша Славутська міська бібліотека для дорослих в тому числі.

   Форум тривав до 25 вересня і його програмою було передбачено ціла низка дискусій, презентацій, відкритих лекцій, круглих столів та інших заходів. 

 

 

 

Мій край – моя історія життя

  До Дня міста у міській бібліотеці для дорослих організована книжкова виставка “Мій край – моя історія життя”. Сьогодні всім нам, особливо молоді, необхідно розуміти, хто ми, звідки, де і яке наше коріння. На виставці подається інформація про історію міста, визначних людей нашого краю, почесних громадян Славути, сучасні досягнення міста.

 

 

 

 

ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ ГРАМОТНОСТІ

 Міжнародний день грамотності відзначається за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року. Що означає грамотність? За визначенням ЮНЕСКО, грамотність для людини прирівнюється до свободи.

     До цієї дати у міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку «ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ ГРАМОТНОСТІ». Бо тільки читаючи можна розширити свій кругозір, збагатити словниковий запас та покращити грамотність.

 

 

 

За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ

  2 ВЕРЕСНЯ 1945 РОКУ – ОФІЦІЙНА І ЗАГАЛЬНОВИЗНАНА ДАТА ЗАВЕРШЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ. У ЦЕЙ ДЕНЬ БУВ ПІДПИСАНИЙ ФОРМАЛЬНИЙ АКТ ПРО БЕЗЗАСТЕРЕЖНУ КАПІТУЛЯЦІЮ ОСТАННЬОГО АКТИВНОГО СОЮЗНИКА ФАШИСТСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ – ЯПОНІЇ. ЖАХ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ЗАЛИШИВСЯ ПОЗАДУ.

   З нагоди 75-річчя з Дня закінчення Другої світової війни в бібліотеці організована інформаційна виставка «За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ». Народ, осяяний історичною пам’яттю, – нездоланий. Ми мусимо знати і не забувати ціну війни і перемоги.

 

 

 

 

Країна знань запрошує

  Вересень починається святом знань, просвіти і науки. Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного із нас. Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

    В міській бібліотеці для дорослих з нагоди відзначення свята була оформлена книжкова виставка «Країна знань запрошує».

   Виставка містить енциклопедії, довідники, літературу присвячену навчанню, вихованню, дозвіллю та відпочинку дітей та юнацтва.

 

 

 

Назавжди в наших серцях

 

29 СЕРПНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОРОТЬБІ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, СУВЕРЕННІСТЬ І ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ.

 У ці серпневі дні в Україні вшановують пам'ять загиблих українських військових, учасників АТО. Саме 29 серпня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни.

   В міській бібліотеці для дорослих розгорнуто книжкову виставку-пам'ять, яка присвячена цій даті. До уваги читачів книги, які описують Іловайську трагедію та війну на Сході України.

    Схилімо наші голови і вшануємо пам'ять наших героїв, які загинули в зоні АТО за мирне небо над ними, за дитячий сміх, за нашу свободу. Пам'ятаймо наших Героїв кожної миті, кожної хвилини, кожного дня!

 

 

 

 

 

Замки, фортеці та палаци України

21 серпня напередоднi державного свята - Дня Незалежностi України в міській бібліотеці для дорослих вiдбулася відео-мандрівка: «Замки, фортеці та палаци України». Зав. бібліотекою Горопаха Н. А. познайомила присутнiх з історією та сучасним станом дивовижних палаців, замків та фортець нашої неповторної України.

 

 

 

Стежками неповторної України

  До 29-річчя Незалежності України та Дня Державного Прапора України міська бібліотека для дорослих провела для дітей гру - квест "Стежками неповторної України".

 Діти подорожували п'ятьма станціями - "Гостинна Україна", "Співоча Україна", "Казкова Україна", «Кмітлива Україна", "Танцююча Україна".

  Також для наймолодших читачів міської бібліотеки організовано конкурс малюнків на асфальті.

    Після закінчення гри учасники квесту отримали подарунки.

 

 

Шляхом незалежності – шляхом розбудови

 

   За всю історію нашої країни, з часів формування української нації і до наших днів, українці неодноразово намагались стати незалежними.

 Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року – в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР.

   Однак пізніше цю дату перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. Остаточно День Незалежності України був підтверджений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. З цього дня історія України змінилася назавжди.

     Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої читальної зали!

 

 

Прапорові барви України

 

  До Дня Державного Прапора України в міській бібліотеці для дорослих представлена виставка – символ «Прапорові барви України»

 Історія примхливо розпорядилася долею прапорових барв, що в різний час «почали своє життя на території українських земель».

   У березні 1918 року Центральна Рада затвердила жовто-блакитний прапор як символ Української Народної Республіки. Ініціатором цього був Михайло Грушевський .

   28 січня 1992 року сесія Верховної Ради ухвалила постанову «Про державний прапор України». Ним став синьо – жовтий стяг, що символізує синь небес та золото ланів.

 Нині синьо – жовті прапори майорять по всій країні, символізуючи утвердження незалежності України.

 

 

 

 

Святий Спас прийшов до нас

     Початок серпня називають Спасівкою, тому що він багатий на такі православні свята, як три Спаси: 14 серпня-Медовий (або Маковій) Спас, 19 серпня - Яблучний Спас, 29 серпня-Горіховий (або Хлібний) Спас.

        І саме про ці солодкі Спаси з циклу православний календар в міській бібліотеці для дорослих підготовлена та оформлена книжкова виставка-інсталяція «Святий Спас прийшов до нас».

        На цій виставці читачі можуть знайти цікаву інформацію про звичаї, обряди, традиції, повір’я, прикмети православних свят. Тож запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки на цікаву виставку.

 

 

 

 

Майстер клас: «Квіти з паперових серветок»

   10 серпня 2020 року до Дня Незалежності України в міській бібліотеці для дорослих зав. бібліотекою Горопаха Н. А. провела майстер - клас з виготовлення квітів з паперових серветок.

  Техніка орігамі досить різноманітна і цікава. На її основі можна виконувати багато різних виробів, особливо квіткових композицій. Все залежить від фантазії та підручних матеріалів, які приховані у шафі.

 На вигляд вироби здаються дуже складними, оскільки здалеку їх можна сплутати зі справжніми живими квітами. Процес же – напрочуд простий. І це підтверджують наші діти, які швидко навчились робити квіти з паперових серветок своїми руками. Головне у цій справі - уважність та посидючість.

  Працювати з паперовими серветками цікаво та зручно, а виготовляти квіти весело та дуже просто – а отже, для дітлахів це чудовий спосіб провести час! У цьому впевнились всі учасники майстер-класу. Також діти виявили бажання для своїх матусь зробити чудові листівочки з квітами, які зробили власноруч.

 

 

 

 

Сила закону – сила держави

 

  28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція являє собою не тільки основний закон країни, а служить фундаментом її розвитку.

  До цієї дати в міській бібліотеці для дорослих оформлена  книжкова виставка-перегляд "Сила закону – сила держави".

  Читачам запропонована історична, довідкова та правознавча література, книги, які відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України, добірка матеріалів про гетьмана України Пилипа Орлика та його першу Конституцію.

 

 

 

Завтра була війна

 

  Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

 З нагоди цієї дати в міській бібліотеці для дорослих до уваги читачів представлено – книжкову виставку «Завтра була війна».

Священний обов’язок кожного громадянина України – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні.

 

 

Ось так із старенького стелажа для періодики ми зробили новий, цікавий та тематичний стелаж, з якого буде приємно для наших читачів вибирати свої улюблені газети та журнали

  В міській бібліотеці для дорослих організована виставка вітальних листівок ручної роботи до різих свят, студентки "Університету третього віку" Лапупіної Валентини Миколаївни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МИ оновили наш бібліотечний годинник.

Як краще до чи після?

Прийди, прийди до мене, неділенько зелена

   7 червня в Україні відзначають одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. В народі його називають по-різному: П’ятидесятниця, День Зіслання Святого Духа, День Святої Трійці. В цей день прийнято прикрашати храми і будинки гілками з дерев, луговими травами, квітами. За народними традиціями на Трійцю проводилися гуляння, ворожіння, дівчата пускали по воді вінки.

   З нагоди цього свята в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Прийди, прийди до мене, неділенько зелена». На виставці представлена література про традиції святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування у різних регіонах, символіка, повір'я, атрибутика.

 

 

 

Свято сподівань і надій

 Традиційно в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії.

   З нагоди свята в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Свято сподівань і надій».

День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

 

 

 

Є мова - є нація

  Щорічно 24 травня у всіх слов’янських державах урочисто прославляють святих рівноапостольних Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.

  В міській бібліотеці для дорослих з нагоди цієї дати організовано книжкову виставку «Є мова - є нація».

  Багаторічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.

 

 

 

Вишиванка – символ української душі

     Щороку, у третій четвер травня, відзначається міжнародне свято - День вишиванки.

 Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції носити вишитий український одяг. В наші дні українська вишиванка є безперечним атрибутом вишуканого смаку.

    З нагоди цього свята в міській бібліотеці для дорослих організована книжкова виставка «Вишиванка – символ української душі», яка знайомить користувачів з традиціями та тонкощами української вишивки.

 

 

 

 

Україна на шляху до Європи

 

  День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.

  У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня. До цієї дати працівники міської бібліотеки для дорослих організували тематичну книжкову виставку «Україна на шляху до Європи», на якій представлені книги з фонду бібліотеки.

 

 

 

Разом ми одна сім’я

 

   У ці травневі дні, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.

На передодні цих чудових свят в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Разом ми одна сім’я».

 

 

 

 

Хай буде пам'ять незгасима

 

    Минає 75 років, що відокремлюють нас від перемоги над нацистським режимом. Український народ безмежно вдячний тим, хто ціною власного життя здобув перемогу над жорстоким ворогом під час Другої світової війни, і завжди буде пам᾿ятати військову доблесть та героїзм наших співвітчизників.

 Напередодні Дня пам’яті та примирення і на честь річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку „Хай буде пам'ять незгасима“. На виставці представлені наукові видання, навчальні посібники, довідники, документи та матеріали, які присвячені трагічним подіям Другої світової війни, спогадам безпосередніх учасників бойових дій.

 

 

Чорнобиль – загублений світ

 

  Наближається чергова річниця чорнобильської катастрофи — тридцять четверта. Слово «Чорнобиль», яке до катастрофи було назвою невеличкого українського села на Поліссі — зі свіжим повітрям і фруктовими садами — досі асоціюється в нашій свідомості з чорним кольором, що тягнеться трагічним шлейфом з минулого сторіччя до сьогодення.

  У міській бібліотеці для дорослих оформлена книжкова виставка " Чорнобиль – загублений світ".

    Пам'ятаємо про тих, хто загинув у чорнобильській катастрофі і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...

 

 

 

 

Великдень іде - свято в душі несе!

 

   Великдень, Пасха, день Воскресіння Христового – найголовніше церковне свято. Людство святкує Воскресіння Христове вже більше двох тисяч років. З покоління в покоління традиція святкування Великодня розповсюдилася по всьому світу і дійшла до нас.   

    Основними символами Великодня є Паска та писанка чи крашанка - як провісники Світлого Воскресіння Христового.

 У бібліотеці для дорослих - експонується книжкова виставка "Великдень іде -  свято в душі несе!". Про особливі ритуали та обрядовість, які притаманні саме Великоднім святам, різноманітні рецепти пасок та кулечів. Як правильно зробити Великодню писанку, історію цього свята. Відповіді на ці питання є в книгах, що експонуються на цій виставці.

 

 

 

 Дорогі наші славутчани!

Як ви вже знаєте у зв'язку з карантином призупинено бібліотечно-інфрмаційне обслуговування користувачів в нашому закладі. Адже головне сьогодні - це здоров’я та безпека кожного з нас. І, навіть, в цій ситуації ми залишаємося на постійному зв'язку.

Звертайтеся до нашого сайта - https://biblioteka-sl-dorosla.jimdofree.com

  Також для вас працює соціальна мережа facebook - https://www.facebook.com/biblioteka.sl.dorosla

 та Instagram - https://www.instagram.com/slavutalibrary/

Ми залишаємось з вами на зв'язку через електронну пошту 

biblioteka-sl-dorosla@ukr.net, сторінки в соціальних мережах.

Здоров”я всім нам! До скорих зустрічей!

 

 

Колесо Фортуни

 

  Славутська міська бібліотека для дорослих дуже чекає зустрічі зі своїми читачами. Тому на вас після карантину очікує невеличка книжкова пригода - Колесо Фортуни, яке потрібно крутнути і за номером, який випав, отримати книгу, на яку вказала сама Доля. А розкрити сюрприз можна буде тільки вдома.

 

 

 

 

 

Корифеї українського театру

 

 Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО.

    Згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.

   Театр завжди мав виключно важливе етичне і художнє значення, сприяв формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору. Чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, - ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята.

   До Міжнародного дня театру в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Корифеї українського театру».

 

 

 

 

Поезія — це діамант, величиною в слово.

 

    З нагоди Всесвітнього дня поезії в обласній юнацькій бібліотеці функціонує книжкова поличка «Поезія — це діамант, величиною в слово». Представлена література знайомить з ліричними сонетами В.Шекспіра та Ф.Петрарки, віршами М.Цвітаєвої, А. Ахматової, В.Симоненко, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою, а також збірки славутських поет.

 

 

 

З Кобзарем у серці

    9 березня 1814 року народився Тарас Григорович Шевченко. Ніхто, звісно, і гадки не мав, що це народжене під стріхою простої селянської хати хлоп’я стане колись найбільшим генієм України, поетом і художником, якого український народ поставить вище за всіх політиків, завойовників і можновладців.

   Відтоді минуло ось уже 206 років з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі

 10 березня на площі, біля монумента Кобзарю, відбулася загальноміська поетична акція «З Кобзарем у серці», яка проходить уже четвертий рік поспіль.

  Участь у заході взяли читачі міської бібліотеки для дорослих: Бухтійчук Валентина Вікторівна, Караван Марія Олександрівна, Кузьмінчук Марія Феодосівна, Стрихарчук Зоя Романівна та завідуюча бібліотекою Горопаха Надія Анатоліївна.

 

 

 

 

Шевченкове свято

 

    9 березня 2020 року минає 206 років з дня народження українського Кобзаря, геніального поета, філософа, художника, борця за волю - Тараса Григоровича Шевченка.

  Саме видатному сину українського народу присвячена книжкова виставка – портрет «Шевченкове свято», яка діє в читальній залі міської бібліотеки для дорослих. Вона знайомить читачів з сторінками творчості Т. Г. Шевченка та поглиблює знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю.

 

 

 

 

А жінка в світ приходить для любові…

 

   Ось і настала довгоочікувана весна. За вікном ще не зовсім тепло та настрій у всіх вже чудовий, адже через декілька днів свято – Міжнародний жіночий день.

    До цього свята підготовлена цікава книжкова виставка «А жінка в світ приходить для любові…». На вас чекають книги, написані жінками та про жінок. Цілком очевидним є те, що ці твори пронизані справжньою любов’ю до жінки, яка може бути слабкою і сильною, доброю і чуйною, ніжною та привабливою.

Колектив міської бібліотеки для дорослих вітає всіх жінок зі святом весни. Милі Пані, Панянки та Панночки, бажаємо вам весняного настрою, сімейного щастя та міцного здоров`я!

Завітайте до нашої виставки та пориньте у світ романтики та любові разом із героями книжок.

 

 

 

Видатні українські жінки

     З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей святковий день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія та кохання – пов’язане з жінкою.

   До цього чудового весняного свята 2 березня у міській бібліотеці для дорослих було проведено відео - урок «Видатні українські жінки». Діти дізналися багато нового про видатних жінок України, які вплинули на розвиток і становлення української держави та внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, освіту, спорт, науку, літературу і багато інших сфер життя України. І всі погодились: українська жінка – особливий феномен, що не має аналогів у світі!

 

 

 

Ти себе українкою звала…

 

   До дня народження Леся Українки – української поетеси, перекладачки, громадської діячки в міській бібліотеці для дорослих представлена розгорнута книжкова виставка "Ти себе українкою звала…”.

 Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитися з біографією і творчим доробком поетеси.

 

 

 

Мова – духовний скарб нації

 

 Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

    21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

    До Міжнародного дня рідної мови в читальному залі міської бібліотеки для дорослих презентована книжкова виставка «Мова – духовний скарб нації».

Тематика виставки допомагає виховувати почуття любові до рідної мови, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.

 

 

 

 

Небесна сотня.

Вічна пам'ять

   20 лютого ми відзначаємо шосту річницю з дня трагічних, сповнених героїзму подій Революції Гідності. Цей день назавжди увійде в історію України як символ жертовності, патріотизму та героїзму.

  Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

    Вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні в міській бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Небесна сотня. Вічна пам'ять».

 

 

 

Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя

 

  Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В цей день у 1989 році, після десятирічної війни, було завершено виведення військ з Афганістану. Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною.

    В міській бібліотеці для дорослих оформлено книжкову виставку: «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя». До уваги відвідувачів бібліотеки представлено книги про війну в Афганістані.

 

 

 

 

Все починається з любові…

До Дня Святого Валентина в міській бібліотеці для дорослих організувано виставку-інсталяцію «Все починається з любові…».

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку.

 

 

 

 

Під Крутами пішли в безсмертя

   29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

  28 січня в міській бібліотеці для дорослих було проведено героїко - патріотичну годину: "Під Крутами пішли в безсмертя". Завідуюча бібліотекою Горопаха Н. А. розповіла дітям про страшну трагедію, яка відбулась 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, учні переглянули відеоролик «Крути. Пишемо історію». Присутні вшанували пам’ять героїв Крут хвилиною мовчання.

 

 

 

 

Пам'ятаємо героїв Крут

 

   29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

  До цієї дати міська бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку "Пам'ятаємо героїв Крут".

 

 

 

 

Голокост.

Цього не можна забути...

 

    Щорічно 27 січня ми відзначаємо День пам'яті жертв Голокосту. Допоки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.

  В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами. Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України.

  Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до недопущення геноцидів і злочинів проти людяності.

   До цієї скорботної дати в читальному залі бібліотеки для дорослих організовано книжкову виставку "Голокост. Цього не можна забути...".

 

 

 

 

З Україною в серці

   22 січня Україна святкуває День Соборності. У 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

  20 січня до міської бібліотеки для дорослих завітали учні 9 класу НВК "Школи-гімназії" ЗОШ № 5., на квест гру «З Україною в серці». Метою якої було поглиблення знань учнів про нашу державу – Україну, національно-патріотичне виховання дітей, культурного відпочинку; виховування патріотів рідної держави, повагу до її символів.

  Діти із задоволенням виконували завдання та активно, весело знаходили відгадки, які бібліотекарі підготували у вигляді ребусів та іншої атрибутики.

 

 

 

 

Нова радість стала!

 

    14 січня знову загорівся яскравий вогник в нашому клубі «Надвечір’я» і ми із задоволенням відкрили уже п’яту сторіночку нашої зустрічі, яка мала назву «Нова радість стала!».

 Свято відкрив міський голова Василь Сидор щирими вітаннями та побажаннями.  Зміст нашої зустрічі був наповнений не тільки колядками та щедрівками, а й іншими художніми номерами  у виконані учасників нашого клубу.

   Від свого імені хочу подякувати всім, хто прийшов на захід та взяв у ньому участь. Задяки Вам ми збережемо та передамо для майбутніх поколінь наші звичаї та традиції.

 

 

 

 

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – субота


Ми в соціальних мережах: