Загальні положення:

- міське літературно – мистецьке об’єднання «За покликом душі»  засноване у 2015 році;

- «За покликом душі» знаходить талановитих людей, які пишуть вірші і прозу;

- «За покликом душі»виступає за міжособисту толерантність. Допомагає знайти друзів однодумців;

- Проводить заходи, які роблять особу душевно багатшою, щедрішою на добре.

 

Мета літературно – мистецьке об’єднання «За покликом душі»:

- виховувати любов до прекрасного;

- розкривати свої творчі здібності;

- брати участь у заходах і святах, які проводяться у бібліотеці.

 

Форми роботи літературно - мистецького обєднання:

 - свята,

 - вечори поезій,

 - патріотичні читання,

 - презентації збірок,

 - зустрічі з цікавими людьми.З Кобзарем у серці

   Щороку в березневі дні все свідоме українство вшановує свого Генія і Пророка, який став символом України - Тараса Григоровича Шевченка. З метою гідного відзначення 207-ї річниці з дня народження великого поета і мислителя та популяризації спадщини Великого Кобзаря, 9 березня на площі, відбулося покладання квітів, до пам’ятника Кобзарю, а у приміщенні 2-го корпусу «Славутської школи мистецтв» (кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка) пройшла загальноміська поетична акція «З Кобзарем у серці», яка проходить уже п’ятий рік поспіль.

    Участь у заході взяли читачі міської бібліотеки для дорослих: Караван Марія Олександрівна, Карпенко Тетяна Анатоліївна та Бачинський Роман Володимирович.

 

 

 

ТВОРЧИЙ ВЕЧІР МАРІЇ КАРАВАН

    17 січня у приміщенні Славутської міської бібліотеки відбулася презентація книги із поетичною назвою «Грані серця». Її автор, Марія Караван – людина непересічна, багатогранна, з незаперечним авторитетом.

   Ця книга про людей різних доль і професій. Всього на сторінках книги пройшло 1057 прізвищ.

Книга складається з восьми розділів.

    Перший розділ книги – «Школа… Вона – як небо» – найбільший. І не дивно, адже  школі автор віддала 45 років свого життя, 25 з яких – ЗОШ №4. 19 нарисів, спогадів, своєрідних документальних звітів. У них автор торкається граней сердець незабутніх колег. Їх імена добре відомі славутчанам: Анна Алєксеєнко, Ефросинія Кондратюк, Василь Козак – Богуцький, Лариса Чорнокрилюк, Андрій Гамуза, Тамара Приймак, Світлана Вельма, Людмила Зінчук. Для кожного героя нарисів Марія Олександрівна знайшла ті слова, які найбільш влучно розкривають їх талант педагога, характер, душу.

Другий розділ книги – «Пісня – душі криниця»

  Усі нариси – данина шани уславленому народному хору «Поліська Перлина». Із теплотою пише автор про його керівників – Ніну Федорчук, Василя Зубарця, який, на жаль, відійшов у вічність. Знайшли місце у книзі розповіді про солістів хору: Галину Ляшук, Катерину Гундер, Валентину Войтюк, Юлію Лобанчук, Тетяну Зінчук, про чудовий дует сестер Ларису Холод та Світлану Нетикшу. Є у другому розділі матеріал про неперевершену, вічно юну душею, Інну Гармель.

     Із трепетом пише автор про окрилених музикою Ірину Певзнер, яка у свої 35 років стала професором музики, облітавши півсвіту. Оспівує високе мистецтво танцю і ту, яка ним живе – керівника народного аматорського ансамблю «Пролісок» Наталію Бєлєнову.

  До книги «Грані серця» увійшли публікації різних років, уміщені на шпальтах газети «Трудівник Полісся».

   У книзі дві розповіді присвячено Надії Пасічник. Вони написані з проміжком у дев’ять років, але викладені з великою любов’ю та повагою, бо ж як пише автор про свою героїню: «Вона цей дивний світ всім серцем обіймає».

Є у книзі і розповідь про цікаву подію дитячого зразкового фольклорного гурту – Різдвяні гостини у «Перлинки». Читаєш і зримо уявляєш себе поміж учасників цього святкового дійства.

   «Нев’янучий цвіт душі» – так називається ще один розділ книги. У ньому розкриваються долі цікавих, неординарних особистостей. Перед читачем постають люди різних професій і віку: народний майстер Михайло Мокляк, підполковник міліції Валентин Чумак, медсестра Алла Цимбалюк, водій маршрутки Геннадій Чапов і багато інших.

     І ось цитата з однієї із розповідей присвячується Валентині Ковальчук: «Вона з такою любов’ю і ніжністю говорила мені все це, що я не стрималася, обняла її з радості й розцілувала. А в очах бриніли сльози… Бо ж і я дуже-дуже люблю Славуту! Ми стояли на її обійсті, яке було колискою шести поколінь, і говорили-говорили…».

      Про кого, чи про що б не писала автор – скрізь вона однаково звертається до основ духовності і моралі. У книзі вона навіть виокремила розділ, який так і називається «Основа всього – духовність». На основі деяких публікацій з цього розділу створені телепередачі.

     Марія Караван є автором 225 телепередач під назвою «З народних джерел», які виходили на екрани протягом 23 років. Це великий пласт літературної сподвижницької праці у царині народознавства.

  Марія Олександрівна протягом багатьох років навчала дітей народним звичаям і традиціям, вчила їх знати, поважати та досліджувати народну культуру. А ще вона створила у ЗОШ №4 чудовий музей народного побуту.   Свою любов до національної української культури та духовності вона репрезентувала ще в радянські часи, коли про це не схвально було говорити. Вона була першою в лавах сподвижників під час новітнього українського ренесансу у 90-ті роки. Таку непохитність у поглядах та послідовність позиції гідно оцінили славутчани.

   «Із когорти мужніх» – розділ книги, в якому йдеться про важкі і непоправні втрати в Афганській війні, а тепер у війні на Сході.

Завершується книга позитивним розділом «Все починається з любові».

   На заході цього дня зібралися рідні, друзі, поети, письменники, творча інтелігенція міста, аби розділити радість із автором книги.

Міський голова Василь Сидор – ініціатор творчого вечора подякував Марії Олександрівні за їй величезний вклад у культурний розвиток міста, висловив щирі слова поваги та побажав подальшого творчого натхнення, нових ідей та проектів.

    Безліч приємних слів та вітань – словесних та пісенних –  лунали на адресу Марії Караван. Вітали та говорили про неї Ірина Янісевич, Валентина Ковальчук, Лариса та Світлана Дзінзіруки, Надія Пасічник, Валентина Завадська, Петро Бондарук, Микола Романчук, Інна Гармель, Людмила Ніколюк, Сергій Мохнюк, Олександр Степанюк, Анатолій Мартинюк, Надія Олійник, онучка, хор ветеранів міського Палацу культури та зразковий фольклорний гурт «Перлинка».

   У свою чергу Марія Караван подякувала Славутській міській раді за сприяння у виданні книги, присутнім – за теплу атмосферу та закликала усіх любити життя.

Модерували подію Тамара Іванюк, Олеся Рибачук та Надія Горопаха.

                                      

                                                           Джерело: Прес-служба Славутського МВК

 

 

 

 

 

 

Літературно-музична композиція з нагоди відзначення 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка

«Тарас Шевченко – наш. Він для усіх столітть…»

   Славутська міська бібліотека для дорослих, Славутська міська бібліотека для дітей спільно з Славутським міським Палацом культури, Славутською дитячою школою мистецтв та Міським центром культури та дозвілля до дня народження Т. Г. Шевченка 14 березня організували та провели літературно–музичну композицію «Тарас Шевченко – наш. Він для усіх столітть…».

    Захід відкрив Славутський муніципальний духовий оркестр під керівництвом Георгія Білоуса  з «Композиціями на вірші Т. Шевченка».

    З теплими привітаннями до присутніх звернулися Славутський міський голова Василь Сидор та голова Варварівської сільської ради Василь Конченко.

 Проникливо читали чудові вірші Тараса Шевченка: Іван Пилипей, Владислава Бурковська, Олег Ковальчук, Яковчук Тетяна, Марчук Едуард, Васьківський Вадим, Марія Олександрівна Караван та Роман Володимирович Бачинський.

 На сцені звучали пісенні номери у виконанні зразкового - фольклорного гурту «Щедрик»,  Наталії Гайдейчук, Анни Чайки, вокального тріо «Елегія» та народного аматорського хору ветеранів.

  На захід завітали учні Варварівської НВК, які теж підготували свій поетичний номер, вірш «Думка», який продекламувала Предачук Яна.

  По завершенню концерту демонструвався автобіографічний фільм  «Заповіт».

 

 

 

 

 

 

Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова!

    Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.

   Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях

  Урок - діалог «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова!» було проведено 23 листопада в міській бібліотеці для дорослих. Впродовж заходу присутні ділились своїми думками про значення рідної мови в житті кожної людини, про своє відношення до мов світу, а особливо до своєї – української.

  Також  учасники заходу переглянули відео презентацію «Міжнародний день рідної мови».

 

 

 

 

 

Леся Українка в наших душах і серцях назавжди

   25 лютого в читальному залі міської бібліотеки для дорослих відбулося ІІІ засідання літератрно-мистецького об’єднання «За покликом душі». Захід був присвячений 145-річчю від дня народження видатної української поетеси Лариси Петрівни Косач: «Леся Українка в наших душах і серцях назавжди».Українська земля породила багатьох письменників і поетів, які не тільки збагатили нашу літературу, але й уславили її серед інших літератур світу. Одне з найвеличніших імен серед них — ім'я Лесі Українки.

    Присутніми на нашому святі були члени об’єднання – ліцеїсти та вчителі Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату, учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. гімназії», ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

     Всі учасники заходу написали посвяти Лесі Українці, у кожний твір діти вклали душі і серця.  Захід пройшов в атмосфері піднесеності та натхнення.

    Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Ле­сина поезія буде жити, бо поки на нашій Україні є такі талановиті та щирі діти, ми ніколи не забудемо, що ми - справжні українці.

 

 

 

ІІ засідання літературно-мистецького об'єднання

"За покликом душі" та офіційне відкриття

  4 грудня відбулася чергова зустріч та офіційне відкриття літературно-мистецького об'єднання "За покликом душі", де всі присутні змогли відпочити душею, щось відчути, настановити свої думки до чогось нового.

    На зустріч завітало багато чудових, світлих та талановитих людей. Це і місцеві поети - члени нашого об'єднання, а також молодь, яка вступила до об'єднання "За покликом душі". Всі вони поділилися своїми новими творами та планами на майбутнє. 

   Своєю чудовою поезією засідання відкрила Караван Марія Олександрівна. Далі свої вірші зачитав Надуваний Петро Михайлович. Дуже приємно порадувала своєю любовною лірикою Стрихарчук Зоя Романівна, хочеться відмітити, що лірика була зачитана вперше. Матусець Микола Васильович подарував чудову пісню власного написання. Ющук Любов Іванівна - вчитель української мови та літератури Славутського обласного ліцею-інтернату - приклад наслідування для дітей. Вона зачитала вірші про події на сході і цю нотку підхопили її учні Демчук Діана, Джурилюк Наташа, Кунець Олександр, Гераскевич Віроніка. А також Мархайчук Даша, Островський Юрій та Власюк Іра зачитали дуже гарні вірші про життя, батьків та природу. Також свої твори про кохання зачитала учениця ЗОШ №3 Свідзінська Валя. 

     На захід була запрошена редактор газети "Вісті громади" Чернега Вероніка, яка була приємно вражена почутими творами всіх присутніх та запропонувала за бажанням друкувати їх у своїй газеті.

   Тож хочу побажати всім цим творчим людям, щоб цей вогник творчості не переставав палати в очах та серцях, щоб не згасала та позитивна енергія. Будьте корисні  громаді, творіть чудову поезію і просто випромінюйте добро!

 

 

 

І засідання літературно-мистецького об'єднання

"За покликом душі"

   18 вересня 2015 року було проведено перше засідання міського літературно – мистецького об’єднання «За покликом душі», яке відбулося з нагоди святкування Дня міста. Члени об’єднання готували святкову програму для виступу 20 вересня на площі біля Будинку рад. Тож роботу розпочато, запрошуємо всіх творчих та креативних людей до нашого об’єднання.

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – субота


Ми в соціальних мережах: