Клуб "Надвечір'я"

Мета: Сприяння повноцінному дозвіллю пенсіонерів,одиноких людей, інвалідів та людей похилого віку.

Завдання: Ствердити справжні права старшого покоління на свою дієздатність і активну роль у житті суспільства, для суспільного визнання, поваги з боку оточуючих, надання психологічної підтримки, формування нових інтересів.

Направлення: Відпочинок у спілкуванні

 Аудиторія:

            

Цільова аудиторія – люди похилого віку, пенсіонери.

Додаткова аудиторія  – держслужбовці різних гілок влади, що мають безпосереднє відношення до вирішення проблем соціально - незахищених верств населення, соціальні працівники, члени аналогічних клубів міської ОТГ, різні верстви населення міста в т. ч. молодь, волонтери.

 

 

 

 

Боже, Україну збережи! Господи, помилуй нас!

    11 січня в міській бібліотеці для дорослих відбулася чергова зустріч учасників клубу «Надвечір’я». Ця зустріч була не така, як завжди. Ми звичайно згадали колядки та щедрівки в ці Різдвяні дні, але головною темою була наша ненька Україна, наші герої та молитва за них.

Україна охоплена війною. Події останніх місяців об’єднали нас, пробудили в кожного почуття щирого й глибокого патріотизму, відчуття причетності до загальнодержавних  справ. Боротьба за перемогу стала всенародним рухом. І слова «Слава Україні – Героям Слава!» наразі набули особливого значення.

Кожен учасних нашої зустрічі висловив своє ставлення до подій, що відбуваються тепер в нашому житті, в тій формі якій було зручно кожному -  віршем, піснею, прозою. Але всі учасники нашого клубу знають і вірять, що Українці найсильніша нація і ми переможемо, тому що з нами Бог.  

І звичайно в кінці заходу всі разом заспівали гімн клубу «Надвечір’я», тому що це вже стало традицією.

 

Ця зустріч була особливою. Велика подяка усім, хто взяв участь у заході!

 

 

 

Слава Україні!

Героям Слава!

 30 серпня в Славутській міській бібліотеці для дорослих відбулось засідання клубу «Надвечір’я».

 На зустріч, що була присвячена Дню пам’яті захисників України, який відзначили напередодні, 29 серпня, завітало більше 30 поважних учасників клубу. Засідання мало символічну назву «Слава Україні! Героям Слава!».

 Незмінними організаторами заходу є Ганна Піголь та завідуюча бібліотекою Надія Горопаха, які виступили також у ролі його ведучих. Вони по-черзі запрошували до слова присутніх. Таким чином всі охочі могли висловити свою позицію та переживання пов’язані з війною в Україні.

 Так місцева поетеса – Зоя Стрихарчук, вразила авторськими віршами та піснею. Її підтримав дует «Дві Марії», так у «Надвечір’ї» ласкаво називають тандем Марії Кузьмінчук та Марії Марчук.

 Пронизаний неймовірним патріотизмом і любов’ю до України вірш прочитала місцева краєзнавиця, народознавиця, талановита письменниця і поетеса Марія Караван.

  Важко було стримати емоції і після прочитаних Галиною Павлюк слів, що лягли в основу пісні «Мамо, не плач», яка народилась в 2014 році на Євромайдані.

 Звучали на заході і пророчі слова Кобзаря. Поезію «Розрита могила» декламував Роман Бачинський.

  Окрім віршованих творів, які читали того дня також Валентина Ковальчук і Тетяна Карпенко, учасники засідання багато співали, як сольно так і гуртом.

  Таким чином цього дня прозвучали такі патріотичні пісні як - «Ой, у лузі, червона калина», яка стала гімном України у війні проти росії і «Там під львівським замком». Ніжну, мелодійну українську пісню «Очі волошкові» виконав Володимир Мочурад, Федір Марченко, який до слова вперше був присутній на засіданні клубу заспівав пісню Дмитра Гнатюка - «Ясени», всі разом підспівували для Миколи Шовкопляса та Віри Заєць - «Стожари», «Одну калину» та інші.

  Загалом захід, який тривав близько двох годин промайнув, як кажуть - на одному подиху. За дружнім спілкуванням, його учасники говорили про страшні часи, які переживає український народ, про сучасних героїв, пам'ять яких вшанували хвилиною мовчання.

  На завершення заходу учасники клубу «Надвечір’я» заспівали його гімн і висловили спільне для всіх українців бажання швидкої перемоги і миру Україні.

 

 

 Надвечір'я колядує

   “Надвечір'я!  Це знову тепла зустріч у нашому затишному клубі!  Це - єднання сердець, розмаїття почуттів і думок.  Це тепло душі, це дивовижна сила любові до рідного краю, традицій і звичаїв свого народу.  Це - щасливі миті, які об'єднують нас і дарують щиру радість та гарний настрій» - з таких слів розпочалося сьоме засідання нашого клубу «Надвечіря», яке відбулося 10 січня в міській бібліотеці для дорослих.

     Наша зустріч була присвячена Різдвяним святам, ми згадали популярні колядки,  щедрівки,  пісні,  які пам'ятаємо з минулих років нашого життя,  поділилися про зміст цих свят. Також учасники клубу згадали колядки та щедрівки, які виконували в дитинстві.

     І звичайно всі разом заспівали гімн клубу «Надвечір’я», тому що це вже стало традицією.

     Ця зустріч була по - особливому теплою та родинною. Велика подяка усім, хто взяв участь у заході!

 

 

 

Хай знову лунає пісня моя

 

 

   23 червня 2021 року в міській бібліотеці для дорослих відбулося чергове засідання клубу «Надвечір’я». Захід був присвячений пісні, тому що  музика і пісня супроводжують людину все її свідоме життя від початку і до кінця. Вони оздоровлюють душу людини, допомагають зберегти нетлінними цінності віри і щирої любові до життя.

   Пісня – це плід духовної діяльності людини. Яка в людини душа, так і звучить її музика і пісня. І це стосується всіх наших гостей, які мають талант писати вірші та пісні, чудово виконувати їх та висловлювали в них свої почуття та переживання.

     Ця зустріч була по - особливому теплою та родинною. Від свого імені хочу подякувати всім, хто прийшов на захід та взяв у ньому участь. Задяки Вам ми збережемо любов до рідної пісні.

 

 

 

 

Жінка... Немає милішого слова!

Нова радість стала!

Скриня талантів

А вже осінь прийшла у мій сад

   28 серпня 2019 року в міській бібліотеці для дорослих відбулося чергове засідання клубу «Надвечір’я». Ця зустріч була особливою, тому що тема заходу мала назву «А вже осінь прийшла у мій сад». Чому така назва запитаєте ви? А я відповім так: осінь -  це пора, коли ми збираємо врожаї не тільки у садах і в полях, а й у своїх душах.

  Цей захід об’єднав в собі декілька тем. Так як захід проходив у велике свято день Успіння Пресвятої Богородиці нам про його зміст і значення розповіла наша незмінна народознавець Караван Марія Олександрівна з допомогою Зої Романівни Стрихарчук.

  Наступна тема про хліб наш святий - його символіку та значення у нашому житті. А розкрила нам цю тему психолог Надія Іванівна Олійник. Заспівали чудові пісні подружжя Василь та Галина Прокопчуки, дует Віра Заєць та Марія Кузьмінчук. Також ми згадали старшні роки голодомору та війни. Спогадами поділилися учасники клубу Березінська Валентина та Караван Марія.

  Тему осені нам чудово розкрили Карпенко Тетяна, Пасічник Надія, Інна Гармель та Бухтійчук Валентина.

  Не оминули ми увагою наших чудових педагогів, які теж безпосередньо пов’язані з осінньою порою. А привітали ми їх піснею «Вчителько моя».

    І, звичайно, говорили про життя. Про те, що ми радіємо від того, що можемо посидіти, поспілкуватися і просто почути живу цікаву мову, а це багатьох рятує від самотності. Чудову пісню на дану тему нам виконала Тамара Мазур.

  Нашу розмову ми починали з бесіди про хліб. На згадку про нашу зустріч ведучі Ганна Піголь, Надія Горопаха та народознавець Караван Марія зв’язали сніп із колосків, як символ єдності думок і сподівань на загальне добро, мир і благополуччя.

  На завершення заходу ми розділили короваї, які своїми  умілими руками спекли з борошна нового врожаю Кузьмінчук Марія Феодосівна та Бухтійчук Валентина Вікторівна. А ділили короваї Яковишин Іван та Хом’як Василь.

   І звичайно всі разом заспівали гімн клубу «Надвечір’я», тому що це вже стало традицією.

Ця зустріч була по - особливому теплою та родинною. Велика подяка усім, хто взяв участь у заході!

 

 

 

 

Нитками вишита любов

 

     14 травня 2019 року в міській бібліотеці для дорослих відбулося засідання клубу «Надвечір’я». Зустріч було присвячено трьом травневим святам: День матері, День родини та День вишиванки. Захід був цікавим, щирим та щедрим на емоції, тому що ведучі Піголь Ганна Олексіївна та Горопаха Надія Анатоліївна разом з учасниками говорили  про маму,  життя,  долю, родину, любов про рідну батьківщину і її традиції.

    На початку заходу Ганна Олексіївна привітала всіх учасників клубу, а їх, доречі, було багато та розповіла про тему заходу. Під звуки пісні «Родина» Надія Анатоліївна розказала про родину, її звичаї та традиції, а доповнила її розповідь Олійник Надія Іванівна.

    Багато гарних та душевних слів було сказано про рідну неньку. Учасники клубу Кузьмінчук Марія Феодосівна та Бухтійчук Валентина Вікторівна заспівали дуже гарну пісню про маму, а учасники драматичної студії «Арлекіно» МПК прочитали вірші, також всі разом переглянули кліп Зої Романівни Стрихарчук, присвячений її неньці.

   Приємно було споглядати чудові виставки вишивок наших майстринь  Павлюк Галини Олександрівни, Кузьмінчук Марії Феодосівни та Бухтійчук Валентини Вікторівни, які і познайомили нас зі своїми роботами.

Всі разом виконували чудові українські пісні такі як: «Пісня про рушник», «Мамина сорочка»,  «Вишиванка», «Хата моя, біла хата», «Два кольори», «При долині кущ калини».

      Про символи на сорочках та рушниках дуже гарно розповіла Караван Марія Олександрівна. Красиві вірші про вишиванку нам продекламували Валентина Березінська, Ніколайчук Юлія Августівна, Бухтійчук Валентина Вікторівна, Кузьмінчук Марія Феодосівна, Пасічник Надія Володимирівна, Павлюк  Галина Олександрівна, Карпенко Тетяна Анатоліївна, Пустовєтова Світлана Миколаївна, Жур Ганна Микитівна.

І на завершення заходу всі разом заспівали гімн клубу «Надвечір’я», тому що це вже стало традицією.

       Від свого імені хочу подякувати всім, хто прийшов на захід та взяв у ньому участь. Задяки Вам ми збережемо любов до рідної землі, до неньки-берегині, до пісні й до вишивки.

 

 

Погода в Україні

 

 Наша адреса:

30000

Хмельницька область

місто Славута

вул. Ярослава Мудрого №64

Міська бібліотека для дорослих

 Режим роботи:

Бібліотека обслуговує

щоденно з 9 до 18 годин

перерва на обід:

З 13 до 14 годин

 

Вихідний день – субота


Ми в соціальних мережах: